Na podzim se jim nedařilo a aktuálně jim patří 14. místo. Přes zimu se jim ale výsledkově dařilo, navíc byl kádr zajímavě posílen. „Klíčový je pro nás návrat Betyára a Demčenka. Máme taky záložníka Šístka z juniorky FK Teplice. V kádru jsou také naši bývalí hráči Majerik a Hloušek z SA Děčín. Na poslední chvíli jsme ještě angažovali šikovného defenzivního hráče Zdvořáka na střídavý start z Křešic. Z dorostu jsme pak nastálo přeřadili Hadravu. Důležité bylo i udržení Fialy z Mojžíře a hlavně brankářskou oporu Johana Vavreka. Na střídavý start také zůstává zkušený Klínský z Malšovic," vyzdvihl všechny děčínské posily vedoucí FK Junior Miroslav Tyl.

Děčín nebude hrát na pevnou obranu, spíše by chtěl soupeře přestřílet. „V našich zápasech padalo hodně branek, ale my ctíme ofenzivní styl. Ale všeobecně padá hodně gólů," myslí si Tyl.

Úvodní jarní vystoupení party, kterou trénuje Pavel Horáček, zavede Děčín do Vilémova. „Vilémov je favorit utkání a my zde můžeme jenom získat. Vloni jsme byli ve stejné pozici a nakonec zaslouženě vyhráli. Výsledek je podle mě otevřený, ale rádi bychom je potrápili," doufá šéf Junioru a dodává: „ K dispozici máme celý kádr. Bude chybět pouze Demčenko, který má trest jedno utkání za vyloučení z podzimní části. Bylo to ještě v dresu Modré v duelu s Blšany."