„Je to škoda, nejsme z toho samozřejmě nadšení. K záchraně nebylo daleko, chybělo pár bodů. Musíme se nad tím zamyslet a do další sezóny sebrat všechny síly. Pokud skutečně budeme hrát I. A třídu, tak musí být naším cílem postup. Tak to alespoň vidím já," měl jasno děčínský trenér Pavel Horáček.

Jeho družina držela na půdě velkého favorita šance na nadějný výsledek celý poločas. Děčín dokonce díky střídajícímu Konfrštovi po půl hodině vyrovnal. Po změně stran však na hřišti dominovaly Louny, které dovedly zápas do vlastní exhibice.

Junior tak inkasoval ve třiceti zápasech 101 branek, což není vůbec lichotivá vizitka. „Může za to obranná hra celého mužstva. Prostě tady byl nedostatečný kádr, nechci se v tom pitvat. Každý zápas nastoupila prakticky jiná sestava, někteří hráči hráli dva zápasy za víkend. K tomu nás trápila zranění a také častá nedisciplinovanost určitých hráčů," vysvětloval Horáček.

Ten by podle vlastních slov měl zůstat na lavičce Junioru i další sezónu. „Sám za sebe mohu říct, že zůstávám. Ale za určitých podmínek. A tím nemyslím finanční. Je to věc kádru. Nechci být svolávač hráčů. Chci jen trénovat, pak si zatím budu stát. Pokud vám chodí na trénink sedm hráčů, tak se s tím nedá nic dělat," dodal trenér sestupujícího Junioru Děčín.

FK Louny - FK Junior Děčín 7:1 (2:1)

Branky: Matyáš 2, Krejčík 2, Říha, Kyncl, Trup (PK) - Konfršt. R: Roháč. Bez karet. Diváci: 130.

J. Děčín: Vavrek - Majerik, Horáček, Folprecht, Timofij - Beneš, Gaher, Fiala, Feledi (20. Konfršt) - Demčenko, Murdych.