Oba týmy nastupovaly do utkání bez stresu s chutí zahrát si solidní fotbal a „udělat si žízeň“ na večerní dokopnou (rozloučení se sezonou), kterou samozřejmě obě mužstva měla naplánovanou.

Junior Děčín – Pokratice 7:0 (2:0)

I když dal děčínský Horký první gól už v 8. minutě, nic nenasvědčovalo tomu, že by se měl zrodit nějaký vysoký výsledek a vypadalo to, že se soupeři budou šetřit. Hosté byli především v první půli domácím solidním partnerem a nebýt brankáře Plačka mohlo se odcházet do kabin za úplně jiného výsledku. V závěru půle totiž mladý děčínský gólman chytil dvě gólové situace. Opět se potvrdilo nedáš – dostaneš. Několik vteřin před koncem první půle totiž využil Horký dalšího zaváhání pokratické obrany a do kabin se šlo za stavu 2:0.

V úvodu druhé části se opět vyznamenal Plaček a pak už přišel brankostroj Junioru. Po třetím gólu hosté zcela odpadli a děčínští fotbalisté dávali jednu hezčí branku za druhou.

„Jsem rád, že si kluci zápas užili a zahráli si fotbal. Soupeř si nic nevytvořil a ty šance, které měl jsme mu nabídli sami. Od posledního hvizdu rozhodčího mají hráči už prakticky volno. K první tréninku se sejdeme v polovině července,“ poznamenal trenér děčínského celku Pavel Horáček.

Branky: Horký 2, Oršula 2, Pařízek 2, Matějka. ŽK 0:1. 50 diváků, sudí Novotný.

Junior Děčín: Plaček – Vojtěch, Veigend, Folprecht, Doksanský – Horáček, Pařízek, Hloušek, Timofij (46. Oršula) – Horký, Matějka.