„Louny zaslouženě vyhrály. Byli jsme jim sice důstojným soupeřem, ale hosté ukázali lepší organizaci hry a mají v kádru řadu zkušených hráčů. Možná je pro nás výsledek krutý, ale odpovídal poměru sil na hřišti," přiznal děčínský trenér Pavel Horáček.

První dva góly Děčín Lounům prakticky daroval. „Nejprve po standardní situaci Folprecht neštastně tečoval míč za záda bezmocného Vavreka. Pak přišel rohový kop a opět chyboval Folprecht, který měl hodně černý den," smutně pokračoval Horáček.

Po změně stran se zázrak nekonal, Louny si vítězství bezpečně uhlídaly. „Třetí gól byl po další chybě našich stoperů, kdy se tam obránci srazili a hostující útočník šel sám na Vavreka. Pak se navíc nechal hloupě vyloučit Folprecht a Stach. V závěru hosté vstřelili čtvrtou trefu," konstatoval lodivod Junioru.

Děčín tak přišel před důležitým derby v Modré o dva hráče. „Je to oslabení, ale když si vezmu jejich chování v posledních týdnech, tak to zase takové oslabení nebude. Přístup těchto hráčů k fotbalu je hrozný," soptil Horáček.

Junior Děčín je stále na třináctém místě. Za ním je pouze Kadaň, Rumburk a poslední Blšany.

FK Junior Děčín – FK Louny 0:4 (0:2)

B: Vodička 2, vlastní, Říha. R: L. Holub. ČK: Folprecht, Stach (Děčín). Diváci: 100.

Junior Děčín: Vavrek – Klínský, Horáček, Folprecht, Stach – Gaher, Vaníček, Michalec – Šmalcl (70. Reichelt), Příhonský (60. Hadrava), Murdych.