„Před sezonou jsme se chtěli pohybovat v horních patrech tabulky, což se nám podařilo a po podzimu jsme okupovali pěkné druhé místo. Navíc jsme měli na vedoucí Krupku ztrátu pouze dva body, takže výchozí pozice před jarní částí byla výborná,“ pochvaloval si první polovinu sezony jednatel klubu Junior Děčín Miroslav Tyl.

Děčínskému celku se navíc podařila výborně i zimní příprava, ve které pilně potrénoval a na silně obsazeném turnaji, který sám pořádal na umělé trávě děčínského městského stadionu, skončil na výborném druhém místě.

„Nejen zimní příprava, ale nám se podařil i začátek jarní části. Vypadalo to hodně nadějně, jenže. A to je ono, přišlo nějaké to jenže. Postupem času jsme začali, ať už ze zdravotních nebo z pracovních důvodů přicházet o hráče. Před rozhodujícími jarními boji jsme tak přišli o šest až sedm hráčů základní sestavy. Nahradit je tak museli mladíci z dorostu, kteří pak vlastně nastupovali v sestavě až do konce sezony,“ vysvětlil hlavní příčiny jarního váhání Tyl a dodal: „I přes tyto skutečnosti je konečné druhé místo pro náš tým rozhodně úspěchem, který navíc podtrhl postup do semifinále Krajského poháru. Takže celkově vzato panuje u nás v klubu suplynulou sezonou spokojenost.“