A Městský stadion v Děčíně hostil velmi důležitou záchranářskou bitvu. Domácí Junior nakonec udolal Kadaň 3:2 a jeho naděje na udržení v soutěži neumírají. Naopak kadaňský Tatran už je jednou nohou v I. A třídě.

„Od začátku jsme byli lepším celkem, dobře kombinovali a v útoku byli mnohem nebezpečnější. Hrálo se spíše na polovině Kadaně," všiml si vedoucí Junioru Miroslav Tyl.

Po dvaceti minutách Děčín dobře rozehrál rohový kop a hlavičkující Michalec ho poslal do vedení. „O čtyři minuty Hadrava míč pěkně prostrčil na Murdycha, který ukázal v koncovce dobrý přehled," chválil Tyl děčínského útočníka.

Po změně stran se však role na hřišti zcela obrátily. „Hosté začali tlačit. Hlavně střed naší zálohy vyklidil pole. Přesto Murdych po dlouhém výkopu Vavreka přidal třetí trefu," konstatoval Tyl.

Kadaň nesložila zbraně a v rozmezí sedmi minut snížila na 3:2. „V hektickém závěru jsme naštěstí výsledek ubránili a získali tak důležité tři body," oddechl si vedoucí Junioru.

V dalším kole hraje třináctý Junior na půdě desátého Proboštova.

FK JUNIOR DĚČÍN - TATRAN KADAŇ 3:2 (2:0)

Branky: Murdych 2, Michalec – Čibenka, Karban. R: Zavadil. ŽK: 2:3. Diváci: 150.

Děčín: Vavrek – Feledi, Horáček, Michalec, Timofij (55. Šmalcl) – Fiala (72. Kolář), Gaher (89. Beneš), Majerik, Hadrava (81. Betyár) – Murdych, Demčenko.