„Tentokrát jsme vsadili na výbornou defenzivní hru a zlepšenou kombinaci s aktivním pohybem," pochvaloval si vedoucí Junioru Miroslav Tyl.

To nováček soutěže látal sestavu, jak se dalo. Za vděk přijal několik dorostenců a také posily z vilémovské farmy. „Postrádali jsme Krejčího, Šipulu, Kříže, Bálka, Skyvu a a Pavla Kurela," podotkl trenér hostů František Dužár.

Děčínští se radovali po necelé čtvrthodině, kdy se po akci Bílka trefil z otočky tradiční střelec Junioru Jakub Murdych. „Pak ještě trefil Folprecht tyč a Florián zahodil pokutový kop, když si vylámal zuby na brankáři," pokračoval Tyl. Brankář Hadar byl asi nejlepším hráčem hostů. Po změně stran už se Velký Šenov radoval z vyrovnání. Ale místo branky se pískal útočný faul, což hostující lavička nesla velmi nelibě. „Radek Vichterey byl tahán za dres a na konci podražen. Bohužel jediný, kdo viděl faul našeho útočníka, byl rozhodčí. Tohle nás trochu rozhodilo," přiznal nazlobený Dužár.

Druhou trefu přidal Děčín 
v 67. minutě. Střídající Beneš poslal centr na zadní tyč. Tam míč zpět před branku vrátil Bílek a taktéž střídající Horák ho propasíroval za Hadara. Definitivně pak rozhodl Gaher, který se čtvrt hodiny před koncem prezentoval pěknou exekucí trestného kopu. „Hosté pak odpadli a zápas se jen dohrával," připomněl Tyl.

Zatímco Děčín stoupá tabulkou, Velký Šenov na první jarní body marně čeká. „Domácí byli fotbalovější, lépe kombinovali a celkově byli lepší. Ale ta neuznaná branka nás hodně naštvala," uzavřel vše Dužár.

FK Junior Děčín – SK Velký Šenov 3:0 (1:0)
Branky: Murdych, Horák, Gaher. R: Sedláček. ŽK: 1:4. Diváci: 80.
Junior Děčín: Smutný – Horáček, Folprecht, Florián, Stach – Michalec (64. Beneš), Gaher, Drahoňovský, Šmalcl (75.Lhoták) – Bílek (79. Vait), Murdych (46. Horák).
Velký Šenov: Hadar – Jantač, Snášel, Čuda, Greňo – Pánik (46. Vebr), Podhora, Čurgali (77. Fučík), Hejl – R. Vichterey (89. Smejkal), Kaňkovský.