Trenér Pavel Horáček měl menší potíže se sestavou. „Vypadli nám hned čtyři hráči. Demčenko stál kvůli červené kartě, Bárta onemocněl, Horkého nepustilo do utkání zranění a Stach měl pracovní povinnosti. Naše záloha tak nastoupila v úplně novém složení," uvedl děčínský kormidelník.

Junior v Kryrech nezačal špatně a měl územní převahu.  „Hráli jsme proti větru a toho využil zkušený Zelinka. V 15. minutě totiž překrásnou střelou dostal Kryry do vedení," mračil se Horáček. Od té doby měl ale navrch Děčín. Dvě gólovky spálil Murdych, jednu Meduna. „Pak ale vyrovnal Kuba Murdych, který se prosadil přízemní střelou," pravil Horáček. Jenže do kabin šel spokojenější domácí celek. Timofij ztratil na levé straně míč a Kryry do rozhozené obrany rychle udeřily – 2:1.

„Do druhého poločasu jsme udělali některé změny. Betyár šel do zálohy a Meduna místo něj do útoku. A to přineslo své ovoce," přiznal stratég Junioru. Hosté svůj tlak stupňovali a brzy se dočkali kýžené odměny. Na 2:2 srovnával Betyár, když si na vápně narazil míč a pak ho napálil do šibenice. Meduna pak pěkným lobem dostal Děčín do vedení 3:2.  Pak už hosté přidávali jednu branku za druhou. Další dvě trefy a tudíž hattrick si na své konto připsal Murdych. Ještě jednou se do černého trefil také Betyár.

„V závěru jsme už hráli trochu lehkovážně a po chybě Folprechta domácí Karban snížil na konečných 3:6," konstatoval Horáček.

Do hry se v průběhu utkání zapojila chudá lavička Junioru. „Zahráli si oba dorostenci. Hlavně Vaníček hrál dobře, a dokonce měl i gólové nahrávky. Zachytal si i brankář Jeřábek, který zlikvidoval jednu velkou šanci," usmíval se trenér vítězů.

Junior se tak dostal na šesté místo v tabulce, naopak domácí jen potvrdili svůj sestup do I. A třídy. „Zápas to byl z naší strany dobrý. I v prvním poločase kluci předvedl dobrý výkon, jen nedávali góly. Jsem rád, že se dostalo i na hráče, kteří toho moc nenahráli. Nyní hrajeme s Litoměřicemi. Jedná se o druhý celek tabulky a my se na tento zápas těšíme. Proti favoritům soutěže se nám daří," dodal závěrem Pavel Horáček.

SK HAVRANY KRYRY - FK JUNIOR DĚČÍN 3:6 (2:1)

Branky: Karban 2, Zelinka – Murdych 3, Betyár 2, Medun. Rozhodčí: Zaňka, bez karet, 100 diváků.

FK Junior: Ernekr (80. Jeřábek) – Horáček, Folprecht, Čapek, Doksanský (75. Trlica) – Pecha (60. Vaníček), Pařízek, Meduna, Timofij – Betyár, Murdych.