Další dva přípravné zápasy má za sebou FK Junior Děčín. Po výhře 4:0 ve Skalici pak v neděli na stadionu FK Řezuz přestřílel TJ Střekov v ofenzivním duelu 5:4.
V minulém týdnu se Junior v kombinované sestavě představil na půdě SK Skalice, kde nakonec děčínský celek vyhrál hladce 4:0. „Do Skalice jsme přijeli se třemi dorostenci v sestavě. I tak kluci byli po celé utkání daleko lepším celkem a domácí se jen sporadicky dostávali přes půlící čáru,“ ohodnotil vítězné utkání jednatel FK Junior Miroslav Tyl.

SK SKALICE - FK JUNIOR DĚČÍN 0:4

Branky: Žáček 2, Stach, Hloušek.
Junior: Ernekr -Hloušek, Horáček, Stach, Doksanský - Žáček, Bárta, Příhonský, Timofij- Kutzler, Klíma

V nedělním podvečeru si to pak svěřenci Pavla Horáčka rozdali na Řeznickém stadionu s TJ Střekov. Tedy s týmem, který letos právě z krajského přeboru sestoupil.

Pro domácí začalo utkání výborně a v prvním dějství doslova válcovali střekovského soupeře. Po pěkných a rychlých akcích sázeli jednu branku za druhou. „V první půli jsme byli spokojeni. Soupeře jsme přehrávali rychlostí, dařila se i kombinace. Každá branka byla vlastně pěkná. Před odchodem do kabin jsme vedli 5:0 a nebylo co řešit,“ pochvaloval si Tyl produktivitu Junioru. Dvakrát se do černého trefil nejlepší kanonýr v přípravě Žáček a také Bárta. Jednu branku si na své konto připsal rychlonohý Betyár.

KANONÝŘI V PŘÍPRAVĚ

6 – Žáček
4 – Betyár, Bárta
3 – Hloušek
2 – Demčenko
1 – Horký, Timofij, Stach

Po změně stran se však na hřišti začaly dít věci. Domácí přestali dávat branky a v obraně vyráběli laciné chyby, z toho nerozchytaný brankář Plaček hned dvě. Střekov stáhl ztrátu na rozdíl jediné branky, Junior však nakonec přeci jen těsně vyhrál 5:4. „Trochu jsme prostřídali a to bylo také znát. Hrajeme pěkný a útočný fotbal, ale kluci pak vzadu nechávají mezery. Stále ještě nebyla na hřišti optimální sestava, jelikož máme ještě nějaké marody,“ dodal závěrem funkcionář děčínského Junioru.

FK JUNIOR DĚČÍN - TJ STŘEKOV 5:4 (5:0)

Branky : Žáček 2, Bárta 2, Betyár – Rohlík 2, Urbík, Vošahlík.
Junior: Plaček - Horáček, Folprecht, Stach, Doksanský - Žáček, Bárta ,Škoda, Hloušek - Betyár, Demčenko. Střídali: Timofij, Tyl, Pecha, Klíma, Horký.