„S tím, že bude Olomouc posílena, se tak trochu počítalo. Potřebovala body jako sůl. Z výsledku jsem ale hodně zklamaný. Před utkáním nic nenasvědčovalo tomu, že by to mělo takhle dopadnout. Celé si to už podruhé přehrávám na videu a ani ve hře nebyl takový rozdíl. Jenže máme dva problémy. Střílíme málo gólů a nezvládáme situace v diskomfortu. Kluci byli zvyklí být úspěšní, patrná byla absence Petra Zierise. Já jsem ale ten poslední, kdo by chtěl vyvolávat paniku. Situace není jednoduchá, ale všichni s tím chtějí něco udělat. Potřebujeme někde nabrat odolnost, následující tři zápasy nebudou lehké," říká trenér Varnsdorfu Roman Skuhravý.

Toho teď čeká náročný týden, kdy musí své ovečky perfektně připravit na nedělní bitvu proti Táborsku.

„Jsem trenér, který chce strašně moc pracovat s hlavou. Psychická odolnost je důležitá. Jenže každý hráč je individualita. Po každém vyhraném nebo prohraném zápase si vše přebírám. Nám se vytratilo odhodlání a důraz. Co nám je platné, že jsme chváleni za výkon, když to nepřináší body. Zintenzivníme trénink, těch způsobů je celá řada. Cíl je jediný připravit se důkladně na Táborsko," má jasno Skuhravý.

Varnsdorf v posledních letech nespoléhal na jednoho střelce, ale branky rovnoměrně rozkládal mezi více hráčů. Nechybí teď Severočechům gólový zabiják?

„S panem Gabrielem to samozřejmě řešíme. Já to vidím v pohybu v útočné fázi. Není tam podpora ofenzivních hráčů a chybí potřebná kvalita. Ta je na místě, když je mužstvo v pohodě. Aktuálně to je křeč. My to ale musíme rozložit mezi víc hráčů. V dohledné době není v našich silách, abychom přivedli snajpra, který nastřílí patnáct branek za sezónu. Pracujeme s tím, co máme. Naše mužstvo je kvalitní. Jen si musí uvědomit, že se aktuálně nehraje o první místo. Vrátit se tam můžeme poctivou prací," zdůraznil.

Tým z Kotliny navazuje na špatný začátek sezóny z minulého ročníku.

„Nechci řešit, co bylo. Varnsdorf má za sebou tři úspěšné sezóny. Nerad bych použil přísloví, co přichází po hodech. Jsem přesvědčený o tom, že pracujeme tvrdě. Ale v klíčových situacích nám schází pět procent. Je to odvaha a hladovost, už jsem něco podobného zažil. Přemýšlení o tom, jak z toho ven, je pro mě složitější. Rozhodně se nevzdáváme, týmu do posledního dechu věřím. Je jasné, že kluci z toho začátku sezóny nejsou šťastní," přikyvuje Skuhravý.

Sportovní ředitel klubu Vlastimil Gabriel má asi k radosti daleko. Unáhlená rozhodnutí ho ale v takových chvílích rozhodně nezdobí.

„Jsem šťastný, že s takovým člověkem můžu pracovat. Ten klid a přehled, který má o hráčích, je prostě úžasný. Je mi jasné, že není rád, jak sezóna začala. Věnuje fotbalu strašně moc času. Odměnou mu mají být kvalitní výkony a výsledky. A my ho teď nepotěšili. Ale ten jeho klid mě žene dopředu. Uděláme maximum, abychom se vrátili na cestu, která nám přinese body. A panu Gabrielovi radost," dodal.