Fotbalová JOPA II. třída o víkendu odstartuje soutěžní ročník 2011/ 2012.

S náskokem sedmi bodů se nakonec z vítězství radoval celek Čechie Horní Podluží. Svěřenci trenéra Ervina Ludwiga si tak po delší odmlce opět zahrají krajskou I. B třídu. Ve svém kádru měla Čechie i nejlepšího kanonýra, Patrik Bandas dal 29 branek. „Hráčům musíme poděkovat. Po kvalitní zimní přípravě se dostavily skvělé výsledky. Příprava probíhá v domácích podmínkách, abychom nalákali diváky na I. B třídu,“ sdělil sekretář klubu Karel Hanykýř.

KANONÝŘI II. TŘÍDY

1. P. Bandas 29 (H. Podluží)
2. L. Trlica 23 (Těchlovice)
3. F. Hauptman 21 (Jiříkov)
4. F. Skyva 21 (V. Šenov)
5. K. Stehlík 19 (Heřmanov)
6. L. Čurgali 17 (Šluknov B)
7. R. Rojko 17 (Heřmanov)
8. J. Běhunek 16 (Verneřice)
9. M. Gláser 16 (D. Poustev.)
10. E. Horvát 14 (Heřmanov)
11. J. Čurgali 13 (V. Šenov)
12. R. Häusler 13 (Jiříkov)
13. T. Novák 13 (Kr. Lípa)
14. T. Štěpánek 13 (Jiříkov)
15. M. Vichterey 13 (Mikulášov.)

V Jiříkově byli taktéž spokojeni. „Uplynulá sezóna byla z pohledu Spartaku dobrá, což ukazuje naše umístění na 2. místě. Naši starší žáci se stali okresními přeborníky. Je jen škoda, že starší žáci nemohou postoupit, ale z důvodu věku již hrát většina hráčů nemůže a budou přihlášeni do dorostu,“ přiblížil situaci vedoucí Spartaku Michal Maják.

O první příčku bojovaly také Malšovice, v závěru však přišly určité ztráty a s tím i třetí místo v tabulce. Tým si velké ambice nedělal, bronz nakonec vedení klubu kvituje. Na postup si myslel i Heřmanov, který si za celý ročník nepřipsal jedinou remízu. Nakonec byl až čtvrtý.

Krize Těchlovic

Podzimní lídr z Těchlovic na jaře prožil velkou krizi, nakonec se prokousal k páté příčce. „Jaro bylo špatné, nakonec jsme zůstali ve špičce. Celkově jsme ale spokojení,“ řekl Jiří Hýl z Českého lva.

Devadesát branek nastřílela rezerva Plastonu Šluknov B. Na lepší než šesté místo to ale nestačilo. „Cíl jsme splnili, šesté místo bereme. Doplatili jsme na špatné venkovní výsledky, kde se nám vůbec nedařilo,“ nechal se slyšet vedoucí oddílu Milan Brynda. Sedmé místo patří celku Spartak Mikov Mikulášovice, který celý rok podával velmi vyrovnané výsledky. Pěkné jarní výsledky vynesly Spartak Boletice nad Labem na osmou příčku. „Chtěli jsme skončit výše než minulý rok a zase z toho bylo osmé místo. Jaro bylo slušné, celkově vládne spokojenost,“ řekl boletický Miloslav Šindelář.

BRANKY, ROZHODČÍ, DIVÁCI A KARTY

Celkový počet branek: 905 (průměr 5 branek na utkání)
Domácí vstřelili branek: 526 (průměr 2,9 na utkání)
Hosté vstřelili branek: 376 (průměr 2,1 na utkání)
Diváků celkem: 14 350 (průměr 79 diváků na utkání)
Největší návštěvnost: 200 (Spartak Jiříkov – Krásná Lípa)
Žluté karty: Celkem rozdáno 737 ŽK
Nejvíce ŽK udělili sudí: 72 – Vl. Andrla, 57 – M. Dostál, 55 – P. Kouba
Červené karty: Celkem rozdáno 24 ČK
Nejvíce ČK udělil sudí: 4 – Ant. Rydval
Nejvíce ŽK obdržel: 66 – Čechie Horní Podluží / 15 – T. Hroník (Kr. Lípa)
Nejvíce ČK obdržel: 5 – Malšovice/ 2 – P. Hvozdovič, Z. Ferko (Malšov.)
Nejvíce utkání odřídili: 16 – Fr. Simmer, 15 – Vl. Andrla, 14 – P. Kouba

Krásná Lípa byla letos až devátá a v klubu nepanuje zrovna optimismus. „Chtěli jsme hrát v popředí, ale to se nepovedlo. Měli jsme úzký kádr a to se také projevilo,“ posteskl si Václav Kolařík, jednatel klubu.

Jánošíci

Velký Šenov nakonec zakončil minulý ročník na desátém místě, kdy dokázal obrat favority, ale také prohrát s outsiderem. Dolní Poustevna vyhlásila před začátkem soutěže záchranu, nakonec se to díky jedenácté příčce podařilo. Na poslední chvíli se zachránily Markvartice, před St. Křečany uhájily náskok dvou bodů. Naopak Jiskra sestupuje do III. třídy. „Na podzim jsme získali čtyři body, což bylo zoufale málo. Po příchodu trenéra Žebra se vybojovalo 17 bodů, přesto to na záchranu nestačilo. Našim cílem je brzký návrat zpět do II. třídy, nejnižší soutěž nás bude zatěžovat hlavně finančně,“ smutnil sekretář oddílu Jiří Horčička.

Děravá obrana

Poslední místo patřilo Verneřicím, které získaly pouhých devět bodů a inkasovaly 134 branek! „Špatné výsledky uplynulé sezóny byly důsledkem špatné přípravy před podzimní a jarní částí. Na výsledek celé soutěže měl vliv i odchod jediného gólmana který v klubu byl,“ prozradil sekretář klubu Daniel Sekyra.

Naopak do II. třídy sestoupil Union Děčín, který skončil v I. B třídě třetí od konce. Nováčky jsou FK Chřibská a Slovan Jiřetín pod Jedlovou. Union udržel Valentu a Mitra, kteří byli na testech v Jílovém.

V Chřibské museli zrušit dorost. „Jelikož o fotbal nemají mladí zájem, tak jsme zrušili dorostenecký tým, abychom se mohli plně věnovat A týmu,“ pronesl sekretář klubu J. Nepovím.

AUTOŘI: JAROSLAV ZEMAN, KAREL ŠNAJDR