A to tento tým patří dlouhá léta vždy k tomu lepšímu co fotbalový přebor může nabídnout. „Ano máte pravdu, podzim se nám vůbec nepovedl a já vidím hned několik příčin,“ neskrýval jisté zklamání trenér Petr Fridrich.

„Tou první je letní příprava, ta nebyla zdaleka optimální. narušilo ji několik nepříjemných zranění a také velice špatná docházka některých hráčů. Navíc se nám na jejím konci úplně rozpadla brankářská dvojice,“ pokračoval Fridrich.

„Následkem výše jmenovaných problémů se nám vůbec nepovedl vstup do nové sezony, kdy vrcholem byl zápas s Chomutovem, ve kterém byli vyloučeni čtyři naši fotbalisté. Rázem jsme tedy nemuseli řešit „jen“ dlouhodobé zranění Z. Kosejka., ukončení kariéry další opory Josefa Štercla, vleklé zranění Tondy Čapka a problémy na brankářském postu, ale také jsme museli vyřešit, jak nahradíme v dalších zápasech ty vyloučené,“ vysvětlil trenér Fridrich.

Jiskře se jmenované problémy ale příliš vyřešit nepodařily a z prvního bodu se radovala až v pátém kole, ve kterém remizovala na Střekově. „Bylo to také z toho důvodu, že jsme před sezonou nabrali kvantitu na úkor kvality. S některými hráči se v zimní přestávce musíme rozloučit,“ naznačil Fridrich zimní „zemětřesení“ v kádru.

Jiskra patří řadu let vždy do horní poloviny tabulky a tradice ji tedy velí zvládnout jarní část a dokráčet tam kde ji všichni rádi vidí. „Rozhodně se o tom chceme pokusit. Uděláme pro to v zimní přestávce všechno. Pokusíme se posílit na všech postech, kádr potřebuje zkvalitnit. Vůbec si nepřipouštím nějaké záchranářské práce, myslím, že reálným cílem je zhruba osmé místo,“ pronesl odhodlaně trenér Jiskry Modrá, který pak ještě upřesnil program zimní přípravy. „Budeme trénovat v pondělí v hale a pak každý všední den na umělé trávě děčínského městského stadionu. S přípravou začínáme dvanáctého ledna a v jejím rámci se zúčastníme turnaje, který pořádá Junior Děčín“ řekl o blízké budoucnosti Petr Fridrich