Pokud by s Baníkem Souš neuspěla byla by hodně namočená do sestupových vod, v opačném případě by byla prakticky zachráněná.

Nakonec utkání domácí fotbalisté zvládli a Krajský přebor budou zřejmě hrát i příští ročník. „Ta záchrana je podle mě už definitivní. Když se podíváme, jaké zápasy se ještě budou hrát a vzhledem k vývoji ve vyšších soutěžích, tak je to vlastně jisté,“ vypočítal trenér Jiskry Ladislav Michalec.

Jiskra Modrá – Baník Souš 2:0 (0:0)

Jiskra konečně nastoupila do utkání v sestavě, která by se po delší době dala označit jako skoro ideální a první půle byla zcela v její režii. Domácí fotbalisté si vypracovali i několik šancí, ovšem nedokázali je proměnit. Ke gólu měly nejblíže možnosti Zubra, Fichtnera a trestný kop Josefa Štercla.

Na fotbalovým stánkem v Modré se pak přehnala průtrž mračen a druhý poločas spíše připomínal vodní pólo než fotbal. Domácí šli ale za výhrou i přes nepříznivé povětrnostní podmínky a z vodní lázně nakonec tři zlaté body vydolovali.

O obě branky se postaral střídající Janoušek. Ten nejprve vystihl nepřesnou rozehrávku dvou hostujících stopérů, ideálně přihrál Fichtnerovi, jenž nasadil brankáři hostů blafák a Jiskra vedla 1:0. Janoušek pak vystihl i další špatnou rozehrávku hostů, poté byl ve vápně faulován a nařízenou penaltu proměnil Josef Štercl.

Branky: 65. Fichtner, 76. Josef Štercl z PK. 30 diváků, řídil Materna.

Jiskra Modrá: Valenta – L. Sýkora (46. Janoušek), J. Kosejk, Josef Štercl, Z. Kosejk – J. Sýkora, Jiří Štercl, Čapek, Dědič – Zubr, Fichtner.

„Jsou to pro nás tři body z puncem zlata,“ radoval se Michalec.