Modrá – Litvínov B

2:0 (0:0)

Hosté neustále bojují o záchranu, do Modré přijeli posíleni o několik hráčů divizního áčka a s jasnou taktikou pozorně bránit a pokusit se využít nějakého brejku. První poločas byl hodně vyrovnaný, přesto si několik šancí vytvořili domácí, branka hostů ale byla zatím zakletá.

Po obrátce to litvínovská rezerva, s vidinou zisku alespoň bodu, ještě více zavřela a Jiskra začala bušit do přehuštěné obrany. Vysvobození přinesl Jiří Štercl, který pronikl do šestnáctky a přízemní střelou k tyči otevřel skóre zápasu. Pak hosté museli ve snaze vyrovnat otevřít hru, čehož domácí využili v poslední minutě k brankové pojistce. Tu zařídil překvapivou střelou prakticky z mrtvého bodu brankové čáry Antonín Čapek. „Jsem samozřejmě velmi rád za tři body, jsme zachráněni a to je nejdůležitější. Čekají nás totiž ještě tři těžké zápasy, ke kterým už můžeme nastupovat s čistou hlavou a bez nervů,“ mnul si spokojeně ruce trenér Modré Petr Fridrich.

Branky: Jiří Štercl, Ant. Čapek. Rozhodčí: Beneš. ŽK: 3:6. ČK: Pošusta (Lit. B).

Jiskra Modrá: Souček – Cerman, Aug. Čapek, Josef Štercl, Jiří Štercl – Dědič, Novák, Ant. Čapek, Veselý (15. J. Sýkora – 60. Klínský), L. Sýkora, Fichtner.