K víkendovému kolu fotbalového přeboru Ústeckého kraje zajížděla Jiskra Modrá na hřiště do Soběchleb a rozhodně chtěla na půdě sestupem ohroženého týmu zabodovat, což se nakonec podařilo.

Soběchleby – Modrá 1:3 (1:2)

Hosté vstupovali do utkání s tím, že nechtějí, na špatném terénu, na který si stěžují snad všechny celky z přeboru, brzy inkasovat. Daný úkol se jim ale splnit nepodařilo. Již v 8. minutě totiž přišel zbytečný faul obrany Modré v šestnáctce a nařízenou penaltu domácí celek s jistotou proměnil. „To nás dokonale probudilo a od té doby jsme převzali režii zápasu do svých rukou,“ řekl trenér Jiskry Petr Fridrich. Po několika neproměněných šancích se hosté vyrovnání dočkali ve 26. minutě, kdy Vošahlík obešel dva protihráče, nezištně přihrál volnému Novákovi a ten neměl se zakončením problém. O deset minut později předvedla Jiskra parádní akci na jeden dotek na jejímž konci byla skvělá střela Gusty Čapka do vinglu soběchlebské branky. Jiskra vedla 2:1 a vpohodě dotáhla první půli do konce. „Mohli jsme přidat ještě nějaké góly, nikdo by se nemohl divit, kdybychom tuto část vyhráli čtyři jedna,“ prohodil trenér Jiskry.
V úvodu druhé půle si hosté vybrali slabší chvilku, ale domácí toho, kromě tří – čtyř standardek nedokázali nic jiného vytěžit. Naopak v 65. minutě inkasovali po výborné akci a ještě lepší střele Vošahlíka a bylo vymalováno. „Pak už jsme zápas v klidu dotáhli do vítězného konce,“ dodal ještě spokojený trenér Modré Petr Fridrich.

Branky hostů: 26. Novák, 36. Aug. Čapek, 65. Vošahlík.

Jiskra Modrá: Jeřábek – Klínský, Z. Kosejk, Jiří Štercl – Perk, Aug. Čapek, – Vošahlík (80. Cerman), Josef Štercl, Fichtner – Novák, Sýkora (60. Dědič).