Fotbalisté Jiskry Modrá zajížděli po ostudné domácí porážce od Proboštova (0:2) k dalšímu kolu fotbalového přeboru Ústeckého kraje k utkání na půdu svého souseda v tabulce do Oldřichova.

Oba soupeře od sebe dělil jeden jediný bod a o trochu více se přece jen věřilo domácímu týmu. Jenže na hřišti to vypadalo úplně jinak. „Nebudu skromný, ale náš tým předváděl opravdový fotbalový koncert,“ pochlubil se trenér Jiskry Petr Fridrich.

Oldřichov – Modrá 0:5 (0:1)

Od úvodu utkání převzali otěže zápasu pevně do svých rukou hosté, kteří předváděli pohledný kombinační fotbal. „Po té poslední porážce jsem zcela přeskupil naše řady a na hře se to velmi pozitivně projevilo,“ vysvětlil náhlou změnu herního projevu trenér Fridrich. V první půli se gólu Jiskra dočkala až v poslední minutě, kdy se po parádní akci i přihrávce Fichtnera trefil Novák.

Po obrátce pak Modrá přidala další čtyři góly. „A byly to všechno parádní branky. Tým hrál tentokrát velmi disciplinovaně, a to je základ fotbalu. Dnes to bylo vidět a přineslo to své ovoce,“ dodal ještě šťastný trenér hostujícího týmu. Na dva nula zvyšoval J. Kosejk, třetí gól přidal Cerman střelou z dvaceti metrů a čtvrtý úspěch Jiskry padl po nejhezčí akci zápasu. To Fichtner prošel přes tři hráče, narazil si s Novákem a jeho centr hlavičkou usměrnil přímo do šibenice. Poslední gól zaznamenal Aug. Čapek, který úspěšně dopravil do sítě odražený míč po střele J. Kosejka do břevna. Domácí měli za celý zápas jen dvě pološance, první jim zmařil Aug. Čapek, druhou pak brankář Andok. Jiskra tak dokonale napravila výpadek v předchozím utkání.

Branky: Novák, J. Kosejk, Cerman, Fichtner, Aug. Čapek. Před 120 diváky řídil Dvorský.

Modrá: Andok – Josef Štercl, Aug. Čapek, J. Kosejk, Jiří Štercl – Klínský (85. Perk), Cerman, Novák, Vošahlík – Sýkora (60. Dědič), Fichtner.