Oba týmy už měly jistotu účasti v přeboru i pro příští rok, neboť Jiskra si ji zajistila už několik kol před koncem a předposlednímu Proboštovu pomohl vilémovský Stap Tratec, jenž se zachránil v divizi, a tak z Krajského přeboru sestupuje pouze Bílina. V utkání na proboštovském hřišti tak už prakticky o nic nešlo. „V utkání už opravdu o nic nešlo a bylo to znát. Hrál se spíše přátelský zápas. Bylo zcela zřetelné že je konec sezony,“ prohodil trenér Jiskry Ladislav Michalec.

Proboštov – Modrá 4:1 (1:1)

Jeho svěřenci nezačali špatně, ale ve 25. minutě přišel nešťastný gól. Střela domácího hráče se otřela o stehno Zdeňka Kosejka, změnila směr a Valenta byl krátký. Nešťastný autor prvního gólu si spravil chuť pět minut před přestávkou, kdy ho ve vápně, tentokráte v tom správném, našel přesným centrem Fichtner a jeho hlavička byla přesná. Do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu.

Po obrátce se domácí znova ujali vedení, ale Jiskru to opět nesrazilo do kolen. Vytvořila si výrazný tlak, ale gól ne a ne vstřelit, a to ani z těch nejvyloženějších šancí. Jak už to ve fotbale bývá, přišel zákonitě trest. V samotném závěru, kdy Jiskra ve snaze vyrovnat ještě více otevřela obranu, inkasovala dvě branky a trochu si tak pokazila dojem z posledního utkání sezony.

„Je to až neuvěřitelné, máme převahu osmdesát procent proti dvaceti domácím, chodíme sami na branku, ale gól nedáme a navíc inkasujeme čtyři góly. Je to škoda, mimimálně na remízu jsme měli,“ řekl zklamaně trenér Jiskry a dodal: “Teď už máme volno a k prvním tréninkům se sejdeme poslední týden v červenci.“ Jiskra tak skončila v šestnáctičlenné tabulce na třináctém místě se ziskem 35 bodů, když v sezoně desetkrát vyhrála, pětkrát remizovala a patnáctkrát prohrála. Nastřílela 45 gólů oproti sedmdesáti inkasovaným.

Branky: P. Blažek 2, J. Blažek, Kulhánek – Z. Kosejk. ŽK: 1:1. Rozhodčí: Šístek. Diváci: 100.

Jiskra Modrá: Valenta – J. Sýkora, J. Kosejk, Z. Kosejk, L. Sýkora (65. Janoušek) – Dědič, Jiří Štercl, Josef Štercl, Fišer – Zubr, Fichtner.