To jediné domácí s Neštěmicemi muselo být minulý týden odloženo pro nezpůsobilou hrací plochu (dohrávat se bude ve středu 25. srpna od 17.00 – poz. redakce).

Jiskra tak odehrála druhé utkání na hřišti soupeře a opět neuspěla. V tom prvním prohrála s Baníkem Souš těsně 1:0, v duelu na proboštovském hřišti inkasovala ještě o dva góly více. „Ze čtyř obdržených branek jsme tři dostali ze standardních situací, to se musí změnit, na tom musíme hodně zamakat,“ řekl jeden z trenérů Ladislav Michalec.

Proboštov – Jiskra Modrá 3:0 (1:0)

V utkání držela Jiskra se svým hostitelem krok do třicáté minuty. V té se urodil rohový kop domácích, na centr vyskočil nejvýše Bílý a ač atakován Kosejkem dokázal usměrnit míč do sítě. I ve druhé části se hrálo dlouho vyrovnaně. Až přišla 70. minuta, ve které měla Modrá obrovskou šanci na vyrovnání, Kosejk ale nařízenou penaltu neproměnil a poté se opět projevilo pravidlo „nedáš – dostaneš“. Hned z protiútoku totiž domácí zvýšili na 2:0. „Ten gól byl ale z jasného ofsajdu,“ zlobil se Michalec. Pět minut před koncem pak domácí perfektně zahráli trestný kop a stanovili konečný účet zápasu na 3:0. „Stále se dáváme za pochodu dohromady. Hráči si na sebe teprve zvykají a navíc nás je málo. Dnes stále ještě chyběl zraněný Kolinger a také Jan Sýkora, který je na dovolené. Až budeme všichni tak to jistě bude zase o krůček lepší,“ dodal optimisticky trenér Jiskry Modrá L. Michalec.

Modrá: Vaňák – Struha, J. Kosejk, Konšal, Klínský – K. Andok, Čapek, Bártko, Hladík (60. L. Sýkora) – Zubr, Fichtner. Trenéři Michalec a Meduna.