Před sezónou sestoupila po letech z krajského přeboru do I. A třídy. Jiskra Modrá však na podzim potvrdila, že chce velmi rychle postoupit opět do vyšší soutěže.

Svěřenci Petra Fridricha jsou na prvním místě, mají náskok pěti bodů na druhý Milešov, ani jednou neprohráli a za třináct utkání inkasovali pouze osmkrát. „Dařilo se nám hlavně v obraně, kde je potřeba vyzdvihnout oba stopery, jak Tomáše Nováka, tak i Gustu Čapka,” pochvalovali si kouč Modré Petr Fridrich.

Po podzimu jste na prvním místě, jen třikrát jste remizovali. V klubu tedy jistě panuje spokojenost.
S umístěním a bodovým ziskem jsme samozřejmě spokojeni. Máme náskok pěti bodů na druhý Milešov, který jsme navíc doma porazili vysoko 5:0. Ovšem stále musíme hodně věcí zlepšit. Nevíme, jak to bude s týmem, ale rozjeté to máme dobře. Také mne těší, že se neprohrálo.

Jaký zápas byl podle vás nejhorší z vaší strany a který se vám naopak nejvíce povedl?
Nejslabší výkony kluci předvedli doma s Mojžířem a také v Pokraticích. Tam bylo hodně nedostatků. Pěkný zápas byl v derby v Jílovém a asi nejlepší utkání, co se týče kvality, kluci sehráli v Roudnici. Také je mohu pochválit za domácí utkání se Střekovem, které obrátili z 1:3 na 5:3.

Je nějaký hráč, který by speciálně zasloužil vaši pochvalu?
Tohle nerad hodnotím, spíše jsem na celkové hodnocení. Inkasovali jsme jen osm branek, obrana tedy zaslouží absolutorium. Ovšem pět branek z toho zavinili brankáři. Nejprve Brejcha v Březinách a následně Kratochvíl, který jinak chytal velmi dobře, doma proti Střekovu. Velmi dobře hrála stoperská dvojice Novák a Gusta Čapek, na krajích obrany byly ještě nějaké slabiny. Záloha si odehrála své, je velmi dobré, že Kamil Podolský jako defenzivní záložník vstřelil devět branek. Chvilku to trvalo, než jsme se sehráli, ke konci to bylo dobré.

Jakou strukturu bude mít vaše zimní příprava a kdy ji zahájíte?
Měli bychom začít koncem ledna. Naši zimní přípravu hodně poznamenává sálová kopaná, kde hraje hodně našich hráčů. Není tedy lehké udržet hráče pět měsíců ve formě. Určitě nebudeme hrát turnaj v Děčíně, ovšem chystáme se odehrát řadu přípravných utkání. Budeme spoléhat hlavně na domácí podmínky.

Dočkáme se nějakých změn v samotném kádru přes zimní pauzu?
Někteří hráči jsou ve stavu jednání a jedná se o Kratochvíla, Růžičku, Černého, Hoffmana a Tomáše Nováka. Rád bych, kdybychom posílili o dva hráče na různé posty. Můžu říci, že by se k nám měl připojit Jan Mataj, který naposledy kopal za děčínské Řezníky, ale byl dlouhodobě zraněn, když absolvoval těžkou operaci křížového vazu.

Situace v tabulce hovoří jasně - jste nejžhavější adept na postup do krajského přeboru, souhlasíte?
Je tomu tak, ale máme za sebou pouze poločas. Uděláme vše, aby se to podařilo. V soutěži jsou kvalitní týmy, I. A třídu bych rozdělil na prvních šest dobrých týmů, naopak zbytek se vlastně bude prát ještě o záchranu. Naše cíle jsou ovšem jasné.