Pro ten to bylo poslední utkání před zahájením bojů v ČFL. Jiskra sice začíná mistrovskou sezonu také už nadcházející víkend, na programu má ale ještě středeční přípravu s dorostem Mostu.

Modrá – Varnsdorf

2:5 (2:2)

Po úvodní plané převaze Slovanu poprvé udeřili domácí. Už v 5. minutě se parádně z trestného kopu trefil Novák. Slovan měl nadále herní i mírnou územní převahu a v 11. minutě se podařilo vyrovnat Kabelemu, který přehodil ještě nedávno svého kolegu z mužstva brankáře Vaňáka, jenže přichází do Modré z Varnsdorfu na hostování. Ten samý hráč se pak po kombinaci prosadil i po půlhodině hry a varnsdorfský tým vedl 2:1. Jenže o dvě minuty později se ve vápně po rohu prosadil střelou přes hlavu L. Sýkora a strany se tak měnily za nerozhodného stavu.

Trenér hostů Busta o přestávce zvýšil hlas a pomohlo to. Ve druhé půli už se prakticky hrálo jen na jednu branku a Slovan svou převahu vyjádřil třemi góly. Domácí se sice snažili, ale očividně jim zhruba po hodině hry začaly docházet síly. O branky se postarali střídající Jordák, opět Kabele a zase Jordák.

Ohlasy trenérů přineseme v zítřejším vydání.

Branky: 5. Novák, 32. L. Sýkora – 11., 30. a 73. Kabele, 60. a 90. Jordák. 40 diváků, řídil Trégr.

Modrá: Vaňák – Cerman, Kosejk, Aug. Čapek, Bartoš – Dědič, Novák, Grund, Horyna – L. Sýkora, Fichtner. Střídali: Jiří Štercl a Josef Štercl. Trenér Dušan Chládek.

Varnsdorf: Kunc – Čapek, Vavroušek, Stehlík, Křemen – Kabele, Jakobovský, Chod, Hozda – Formáček, procházka. Stř.: Ginzl, Ježdík, Jordák, Winzig. Trenér Zbyněk Busta.