Hosté nastoupili v Křešicích nekompletní, chybělo hned několik hráčů. V sestavě chyběl stoper a kapitán Radek Rangl, dále pak Vlastimil Michl, Štercl nebo nejlepší kanonýr Jílového Ondřej Barilla. Svěřenci trenéra Floriána prožili snový vstup do utkání. „Po pár minutách byl faulován Kurty a Just proměnil pokutový kop. V osmé minutě pak Kurty našel Justa, který se prosadil střelou k tyči. A po dalších sedmi minutách zahrál domácí obránce ve vápně rukou a z další penalty zvýšil Čermák na 3:0," popsal první hektické minuty trenér hostí Josef Florián.

Jenže od té doby, jako by Jílové přestalo hrát. „Kluci hodně polevili. Měli jsme štěstí, že domácí celek byl bezzubý a příliš si toho nevytvořil. Naši laxní hru však potrestal z ojedinělé, ale krásné akce, kdy snížil Rusý střelou k tyči," pokračoval Florián.

Navíc po změně stran domácí dostali také výhodu pokutového kopu, který proměnil Patka a zadělal na drama. „Penalta to ale byla velmi přísná. Pekař běžel pro míč, chytil, domácí útočník se přes něj evidentně převalil. Ale i to stačilo na odpískání pokutového kopu. Od té doby začali domácí zlobit, ale naštěstí jsme výhru udrželi. Ale od 15. minuty za stavu 3:0 byl náš výkon až do konce utkání katastrofální," mračil se kormidelník Jílového.

I tak ale hosté získali jistotu třetího místa. „Za to jsme rádi, chtěli jsme udržet bednu a to se nám povedlo. Jen si to kluci v Křešicích zbytečně komplikovali," kroutil hlavou Florián.

Jílové zakončí letošní ročník na půdě Mojžíře. „Tam se nám nikdy moc nedařilo, navíc se s tímto soupeřem nemáme moc rádi. Takže uvidíme, bude to asi hodně o nervy. Samozřejmě bychom se chtěli loučit výhrou," dodal Florián.

KŘEŠICE - FK JÍLOVÉ 2:3 (1:3)

Branky: Rusý, Patka (pk) – Just 2 (1 z pk), Čermák (pk). Rozhodčí: Holakovský. ŽK: 2:5. Diváci: 80. Poločas: 1:3.

FK Jílové: Pekař – Vacek, O. Michl, Florián, Knotek – Červenka, Čermák (46. Litovčenko), Huček (70. Klepsa), Farkaš – Just, Kurty.