V krizi se zmítající fotbalisté Jílového doma zaskočili Vilémov. Po remíze 1:1 totiž lépe zvládli pokutové kopy a vybojovali dva důležité body. „Musím uznat, že jsme odvedli dobrý výkon. Bylo znát, že jsme byli takřka kompletní,“ pochvaloval si jílovský kouč Pavel Salava.

„Narazili jsme na houževnatého soupeře, který bojuje o záchranu. Měli jsme o malinko více ze hry. Ale hlavně kluci měli daleko více brankových příležitostí,“ podotkl vilémovský manažer Libor Sklenář.

Domácí dostal do vedení Pícha, který vlastně využil první šanci domácích. Po změně stran srovnal Kučera, penaltová loterie daleko lépe sedla domácím. „Pevně věřím, že to je vzpruha do posledních dvou podzimních zápasů,“ zdůraznil Salava, který se také pozastavil nad samotnou sestavou.

Útočník Michal Just hrál stopera, střední obránce Josef Florián hrál právě v útoku. „Michal to kdysi hrával, na stoperovi si vede dobře. Ale hlavně obranu skvěle organizuje. Pepa je zase důrazný a je dobrý v hlavičkových soubojích. Jen potvrdím, že takhle budeme hrát i v dalších zápasech,“ dodal Salava.

„Nás ta ztráta samozřejmě moc mrzí, jelikož chceme po podzimu udržet stříbrnou pozici. A už se na nás dotahují třetí Srbice,“ uzavřel vše tak trochu zklamaný Sklenář.

Na první tříbodovou výhru stále čeká Modrá. Tým, který se před sezónou sloučil s SK Hrobce, doma po bezbrankovém poločase podlehl Modlanům 1:4. První branku dali hosté v 54. minutě a za dalších dvacet minut to bylo 0:4. Domácí upravili kosmeticky výsledek dvě minuty před koncem.
Modrá je stále poslední, na soupeře před sebou ztrácí už šest bodů.

Jílové – Vilémov 2:1 PK (1:0)

Branky: Pícha – Kučera. R: Rouček. ŽK: 3:2. Diváci: 120.

Jílové: Vosecký – Vait, Just, Michalec, Reichelt – Bílek (70. Kolář), Gaher, Feledi, Kudrna – Pícha, Florián (76. Farkaš).

Vilémov: Vaňák – Honců (46. Hoke), Šmalcl, Jirchář, Jindřich – Luňák, Havel, Kučera, Vavroušek, Buryánek (77. Hošek) – Kurel (65. Ruszó).

Modrá/Hrobce – Modlany 1:4 (0:0)

Branky: M. Fejfar – Baftijar 2, Dolejška, Šedina. Rozhodčí: Prágl. ŽK: 1:0. Diváci: 60.

Modrá: Matějka – Polák, Čisár, Šupík, Stožický, T. Fejfar, Vaněk, Hejl, M. Fejfar, Polívka (46. Vyhnal, 65. Šotola), Pražák).