Začátek utkání však vyšel lépe domácím fotbalistům. „Mojžíř šel do vedení z pokutového kopu, který byl odpískán správně. Ovšem faul, ze kterého se kopala předchozí standardní situace, určitě nebyl," řekl trenér Jílového Josef Florián (na snímku).

I přes první branku domácích byli hosté lepším celkem. „Měli jsme více ze hry, a dokonce si připravili tři dobré šance. Branky jsme se ale v prvním dějství nedočkali," hlesl Florián.

Po změně stran však existovalo na hřišti pouze jedno mužstvo. „Vše se otočilo při našem střídání v 60. minutě. Nejprve Vlasta Michl našel Justa, který zkušeně vyrovnal na 1:1. V 70. minutě Florián našel centrem přes celé hřiště Čermáka, který ve skluzu překonal domácí brankáře," popisoval trenér vítěze obrat ve skóre.
Třetí trefu přidal v závěru rychlonohý Kurty. Ten v 89. minutě využil další dobré nahrávky Vlasty Michla, utekl přes půlku hřiště, udělal kličku brankáři a stanovil konečné skóre na 3:1 pro hosty.

„Za vítězství jsme samozřejmě rádi a podle mého názoru to bylo vítězství zasloužené. Domácí moc šancí neměli, spíše jen nakopávali míče na své vysoké útočníky. V Mojžiři je to specifické, je tu malé a úzké hřiště. S třetím místem jsme samozřejmě spokojeni, celou sezónu jsme si drželi vyrovnanou výkonnost a za to jsem rád. Oproti loňské sezóně to nebyly takové nervy," dodal s úsměvem Florián.

TJ MOJŽÍŘ - FK JÍLOVÉ 1:3 (1:0)

Branky: Král (pk) – Just, Čermák, Kurty. R: Sedláček. ŽK: 1:3. Diváci: 260. Poločas: 1:0.

Jílové: Pekař – Knotek, Rangl, V. Michl, Florián – Čermák Štercl (60. Litovčenko), Huček (65. Vacek), Farkaš – Kurty, Just.