„Letos si nedáváme vysoké cíle. Byl bych spokojený se středem tabulky," uvedl jílovský trenér Josef Florián.

Tým z Děčínska sehrál tři přátelské zápasy. Mimochodem je tradicí, že Jílové v letní přípravě příliš přípravných duelů nehraje. „Asi nejkvalitnější utkání jsme sehráli proti dorostu Junioru Děčín. Vyhráli jsme 2:1. Ale oboustranně to byl velmi kvalitní fotbal," pochvaloval si Florián.

Další dva zápasy už takový přínos neměly. Jílové nejprve porazilo Sport Areál Děčín 7:1 a v generálce přejel Benešov 6:1. Josef Florián ale oba výsledky rozhodně nepřeceňuje. „Oba týmy nebyly proti nám vůbec kompletní. Naši hráči si sice zahráli, ale vůbec se to neblížilo mistrovským zápasům," povzdechl si Florián.
Velký průvan v jílovském kádru přes léto rozhodně nebyl. „Kádr se nezměnil, začalo s námi trénovat pět kluků, co skončilo v našem dorostu. Dobře se jeví mladý Skalický," prozradil Florián. Na střídavý start do Junioru Děčín odešel útočník Ondra Barilla.

Jílové má tak trochu problém s pozicí brankáře. Opět. „Pekař už má svá léta a pomalu chce končit. Byli jsme domluveni s Děčínem, že u nás bude Marek Smutný. Jenže se situace změnila a Smutný je v Junioru jedničkou. Nadále se tak snažíme o získání dalšího brankáře," starostlivě říká kouč Jílového.

Cíle do nové sezóny? Podle trenéra velmi složité. „Například do Hrobců přešlo několik hráčů z rozpadlé rezervy Roudnice. A když jsou možné střídavé starty, těžko odhadnout sílu soupeře. Jak jsem již říkal, brali bychom střed tabulky. Kdyby to bylo ještě lepší umístění, byli bychom raději," dodal Florián.

Jílové odstartuje I. A třídu tuto sobotu doma proti Velkému Březnu.