Domácí tým, který uzavírá tabulku I. A třídy, velmi šťastně porazil Jílové 1:0. Na trávníku však oba celky předvedly velký fotbalový odvar.

Hosté nastupovali opět bez několika hráčů, chyběl Rangl, Florián nebo Dvořák. „Poprvé jsme vlastně hráli na přírodním trávníku. A hráči jako by se s tím nedokázali poprat," krčil rameny trenér Jílového Josef Florián.

Jediná branka zápasu padla ve 44. minutě. Pro hosty to byla velmi smolná trefa. „Po centru se míč snášel do vápna. Vlasta Michl chtěl zasáhnout a míč srazil za záda bezmocného Pekaře," vzpomíná kouč Jílového na jediný gól celého střetnutí.

Bohužel ani ve druhém poločase se tempo a hlavně kvalita hry nezměnily. Naopak. „Z obou stran to byl mizerný výkon. Ani domácí toho moc nepředvedli, ale na nás to stačilo. Nechci nikoho jmenovat, ale ve Velkém Březně bojovali čtyři hráči. A to je na úspěch hodně málo," naštvaně pokračuje trenér hostí.

Velmi smutným faktem bylo, že si Jílové nevytvořilo jedinou velkou brankovou příležitost. „Je to tak, nic kloudného jsme nevymysleli. Jako by hráči nechtěli hrát, byli skleslí, nebo snad podcenili domácí tým. Oproti utkání v Rumburku to byl zcela opačný a naprosto mizerný výkon," nebral si Florián žádné servítky.

Jílové je tak na osmém místě a nyní ho čeká derby s Březinami, které jsou ve velké krizi. „Bohužel nemáme nic jistého a v tomto derby prostě musíme uspět. Nebude to nic lehkého," dodal závěrem jílovský lodivod.

JISKRA VELKÉ BŘEZNO - FK JÍLOVÉ 1:0 (1:0)

Branka: vlastní V. Michl. R: Novotný ml. ŽK: 5:4. ČK: Borovec (V. Březno). Diváci: 80.

Jílové: Pekař - Knotek, V. Michl, O. Michl, Červenka - Čermák, Just, Farkaš, Jan Kulhánek - Barilla, Němec.