Úkol obou lodivodů je jasný – dohnat fyzické manko. „Jelikož se tady v posledních letech moc netrénovalo, nebo se trénovalo v malém počtu hráčů, fyzický fond nebyl zrovna na nejlepší úrovni. V letní přípravě jsme se snažili manko stáhnout, trénovali jsme většinou v osmnácti lidech, což je na Jílové parádní číslo. Ale i tak je interval letní přípravy krátký a za tři týdny vše dohnat určitě nejde. Stěžejní pro nás bude příprava zimní," má jasno Barilla.

A jaký byl v létě pohyb hráčského kádru? „Z Police k nám přišel na půlroční hostování brankář Jirka Vosecký, který dříve působil v Junioru Děčín a posledních pár letech chytal dorosteneckou ligu ve Varnsdorfu. Nyní je v širším kádru druholigového celku, se kterým trénuje a k nám chodí na jeden trénink a zápasy. Dále k nám přišel z Junioru Děčín na roční hostování obránce Tomáš Reichelt, který bude pro nás určitě dobrou posilou. Bohužel se v přípravě zranil a ještě několik týdnů bude chybět. Znovu začal hrát Jakub Janda, který byl v přípravě nejlepším střelcem a nevypadal vůbec špatně. Z jílovského dorostu tu máme Martina Bachuru a Frantu Horynu. Z Březin k nám přišel na půlroční hostování Jirka Drahoňovský, který u nás již působil minulou sezonu," prozradil Barilla.

Jílové si do nové sezóny 
v I. A třídě dává docela smělé cíle. „Cíl pro podzimní část sezony je pohybovat se v klidném středu tabulky a v jarní sezoně se posouvat co nejvýše. Umístění na bedně by bylo skvělé. Je ale jasné, že to nebude vůbec jednoduché," dodal jílovský trenér.

Jílové hraje první zápas na domácím hřišti v sobotu 22. srpna od 10.00 proti Lovosicím B.