Tím úkolem je záchrana Krajského přeboru i pro příští rok. Tradiční účastník této soutěže se dlouhá léta pohyboval vždy v horní polovině tabulky, uplynulý podzim se mu však příliš nevydařil a se čtrnáctibodovým ziskem přezimoval na dvanácté pozici šestnáctičlenné tabulky. Proto tedy nemá pro jarní část nějaké přehnaně ambice. „Rozhodně máme jediný cíl, a to zachránit soutěž, tak aby se v našem krásném areálu hrál Krajský přebor i v dalších letech,“ pronesl odhodlaně trenér Jiskry Modrá Petr Fridrich.

Jeho tým však v zimní přípravě nepodával zrovna přesvědčivé výkony. „S přípravou nejsem příliš spokojen, fluktuace hráčů zavinila nepříliš dobrou docházku na tréninky, které se střídavě konaly v hale a na umělé trávě děčínského městského stadionu. Na té jsme se také zúčastnili druhého ročníku turnaje O pohár města Děčín. Na výsledcích, kromě utkání s ústeckým dorostem, ve kterém jsme byli téměř kompletní, se projevilo to co už jsem naznačil. Pokaždé jsme hráli ve slátané sestavě,“ odtajnil Fridrich určité problémy s přípravným obdobím.

Stejně jako ve všech týmech se i v kádru Jiskry přes zimu událo několik změn. „Tak především skončil Cerman, který odešel do Německa. Dále nemůžeme počítat zřejmě až do konce dubna se zraněným Antonínem Čapkem a celé jaro se na hřišti neobjeví dlouhodobě zranění Pavel Andok a Veselý. Do zimní přípravy pak z důvodů pracovní zaneprázdněnosti vůbec nezasáhl Horyna,“ odtajnil trenér jména hráčů se kterými nemůže na jaře počítat a poté představil nové, respektive staronové tváře.

„Opět se nám podařilo na hostování udělat Hoffmana a nově přichází také na hostování Raba. Dobrou zprávou pak je, že se po půlroční pauze vrací Josef Štercl, ten nám hodně pomůže. Usilujeme ještě o dva hráče, ale ty v současné době nebudu jmenovat,“ dokončil tak trochu tajemně krátké předjarní povídání trenér fotbalistů Jiskry Modrá Petr Fridrich.