„Byl to jednoznačně plichtový zápas, ale neuvěřitelná chyba dvou zkušených hráčů nás připravila minimálně o bod," kroutil hlavou domácí trenér Michael Šimek.

Rozhodující situace přišla v 77. minutě. Brankář Janda se hrubě nedohodl s Demkem a kladenský Jan Procházka dávál do prázdné svatyně. „Klukům se nedá upřít snaha a vůle, ale soupeř na tom byl fyzicky lépe než my," přiznal Šimek.

První půle mnoho vzruchu nepřinesla. Za zmínku stojí šance Kurela, který po si půl hodině zranil tříslo a musel střídat, a také dělovka Vavrouška, která se jen těsně nevešla mezi tři tyče.

Po změně stran domácím ubývaly síly, přesto nehráli ustrašeně a drželi s favoritem krok.

Pak ale přišla již zmiňovaná chyba vilémovského dua a domácím tak zbyly oči pro pláč. „Škoda velmi dobrých šancí Kurela, Vavrouška nebo Soukupa. Pokud toto nedáme, nemůžeme myslet na vítězství. Hosté neměli tolik šancí, co my, ale dokázali hravě využít naší hrubé chyby a to rozhodlo. Nyní nás čekají tři velmi těžcí soupeři za sebou, tak uvidíme," dodal na závěr vilémovský lodivod.

Stap Vilémov – SK Kladno 0:1 (0:0)

Branka: 77. J. Procházka. R: Martínek – Šťastný, Krupa. ŽK: Stach, Jindřich, Demke – J. Růžička, Štoncner. Diváci: 290.

Vilémov: Janda – Krasnický, Stach, Jirchář, Demke – Kurel (30. Vavroušek), Jägr, Jindřich (66. Dobeš), Kopřiva (56. Soukup) – Kaňkovský, Demčenko (79. Buryánek).