Horní Počernice - /PŘIDÁNO FOTO/ Tak to se povedlo. Fotbalisté Varnsdorfu úspěšně vstoupili do jarních druholigových odvet. V Horních Počernicích vyhráli 1:0 nad Spartou B.

3.3.2012

BRAVO! Fotbalisté Varnsdorfu (v modrém) vyhráli nad Spartou B 1:0.Foto: DENÍK/ Michal Káva

Hosté nastoupili oproti podzimu z pozměněnou obranou. V brance dle přepokladů nastoupil brankář Kovář, na kraji obrany hrál Tvaroha a ve stoperské dvojici se objevil Filip. V úvodních minutách byla aktivnější domácí Sparta.  Už ve 3. minutě se dostal Juliš až před Kováře, branku však netrefil. O osm minut později byl v akci znovu Juliš, jeho úmysl o lob však brankář Kovář vystihl a perfektně zasáhl. Míč měli více na kopačkách domácí, k blízkosti varnsdorfské svatyně se naštěstí nedostávali. Ve 34. minutě si hosté vytvořili obrovskou šanci. Hozda přetlačil Hybše a dostal se před Vaclíka, který včasným vyběhnutím varnsdofskému obránci šanci zmařil. Rozhodující moment se zrodil ve 44. minutě. Domácí obrana chybovala, Martan našel před brankou zcela volného Vlastu Choda, jenž se trefil krásně pod břevno - 0:1.

Po změně stran kvality hry upadla, domácí se snažili tlačit dopředu, ovšem Varnsdorf se zaměřil více na obranu a Spartu do velkých šancí píliš nepouštěl. Naopak v 52. minutě zahrozil Melunovič, jeho hlavička po centru Tvarohy cíl nenašla. Sparta hrála v křeči, jakoby se nedokázala vzpamatovat z branky, kterou inkasovala těsně před odchodem do šaten. Nic podstatného už se na hřišti neudálo, Varnsdorf tak vyválčil cenné tři body a opět se více odpoutal od pásma sestupu.

Trenér Zdenko Frťala tak mohl slavit svou první venkovní výhru na varnsdorfské lavičce. „V úvodu jsme přežili dvě obrovské šance Sparty, kdy nás podržel brankář Kovář. Ke konci poločasu to byli ale naši hráči, kteří si vytvořili dvě dobré příležitosti. A jednu z nich krásně využil Vlasta Chod. Po přestávce jsme domácí prakticky k ničemu nepustili a těsný náskok udrželi. Hráči podali maximálně koncentrovaný výkon a já jsem s jejich výkonem spokojen,“ nechal se slyšet kouč vítězů.

O výhře hostů tak rozhodla pevná defenziva. „Snažili jsme se Spartu vysoko napadat a to se dařilo. Jsem rád, že hráči pochopili, co od nich očekávám,“ spokojeně si mnul ruce varnsdorfský stratég.

Těžký úvod jara tak má Varnsdorf z poloviny úspěšně za sebou. „Z prvních dvou venkovních utkání na jaře jsme mohli jen získat plusové body. A je dobře, že se to podařilo hned v prvním duelu se Spartou B,“ dodal Frťala.

FK Varnsdorf hraje v 18. kole opět na hřišti soupeře, kdy se přestaví v Opavě.

AC SPARTA PRAHA B - FK VARNSDORF 0:1 (0:1)

Branka: 44. Chod. Rozhodčí: Bílek - Ubias, Dobrovolný. ŽK: Putz - Cana, Kotiš, Chod.

FK Varnsdorf: Kovář - Tvaroha, Filip, Stehlík, Hozda - Martan, Cana (84. Breite), Kotiš (89. Pimpara), Rudnytskyy - Melunovič, Chod (67. Hikspoors).

Další sobotní výsledky II. ligy:

FK Ústí nad Labem - Vysočina Jihlava 0:0, Fotbal Třinec - MFK Karviná 2:0, Graffin Vlašim - SFC Opava 1:1, Táborsko - Bohemians Praha 2:4.

Aktuálně se FK Varnsdorf drží na 9.místě tabulky se ziskem 22 bodů!

3.3.2012 VSTUP DO DISKUSE

Aleš Pařízek z 18. volebního okrsku v Litoměřicích vysypává obálky s volební urny.
SLEDUJEME ON-LINE
9

ON-LINE: Je sečteno. Volby v Ústeckém kraji drtivě ovládlo ANO před SPD

STAN bude požadovat přepočítání výsledků voleb, chybí mu "kroužky"

Organizátor festivalů D. Pešťák: Hendikepovaným dětem jsme už předali 180 tisíc

Děčín – David Pešťák z Děčína ve spolupráci s Jaroslavem Horákem organizuje charitativní koncerty a festivaly pro hendikepované děti. Rockeři s dobrým srdcem už mají na svém kontě desítky takových akcí, kam zvou nejen známé kapely, ale i oblíbené herce.

V Opavě přišlo povzbuzení, nyní to chce konečně vyhrát!

Varnsdorf – Dalo by se říci, že teď, nebo nikdy. Severočeský Varnsdorf by se rád odlepil z posledního místa. A hlavně chce vymazat nulu v kolonce výher.

AKTUALIZOVÁNO / SLEDUJEME ON-LINE

ON-LINE: Sleva za lístky, gel proti žloutence. Ústecký kraj volí poslance

Ústecký kraj - O 14 poslaneckých míst má v Ústeckém kraji zájem 565 registrovaných kandidátů na soupiskách 24 stran a uskupení. Kdo uspěje?

FOTO/ANKETA: Právě jsme se narodili!

Děčínsko - I tento týden probíhá anketa Děčínského deníku O nejroztomilejší miminko týdne. Hlasovat můžete do pátku do 12:00 hodin, a to každou půlhodinu. Výsledky se dozvíte vždy v sobotu ráno, kdy na našich webových stránkách naleznete nová miminka i anketu.