Druhá fotbalová liga pomalu, ale jistě finišuje. A fotbalisté SK Slovan Varnsdorf mají před sebou další důležité utkání. Dnes se od 19.00 představí ve Zlíně, kde se utkají s místní Tescomou.

Před sezónou se zkušený tým, který nedávno ještě hrával nejvyšší soutěž netajil postupovými ambicemi. Situace však dostal zlínský tým do záchranářských potíží. Slovan na něj ztrácí pouze dva body. „Máme je na dohled. Zlín se vmáčkl k týmům, které bojují o záchranu. Před sezónou měli určitě daleko jiné ambice. To už nenaplní. I přesto mají zkušené mužstvo, složené ze zkušených hráčů, kteří mají v nohách zápasy v první lize. Rozhodně nás nečeká nic lehkého, ale s nějakým strachem tam rozhodně nejedeme,“ přiznal lodivod Slovanu Aleš Křeček.

Tescoma má ve svém kádru dobré borce, přesto Aleš Křeček vyzdvihuje Zlín jako celek. „Nemyslím si, že bychom se měli zaměřit na jednoho hráče. Znám jejich trenéra, který preferuje týmové pojetí. Kdybych přeci jen měl někoho vyzdvihnout…Dobeš je kreativní hráč, v útoku je silný vysoký Kroupa. Ale jak říkám, Zlín bude hrát hlavně jako celek a ne na individuální výkony,“ odhaduje Křeček kvality soupeře.

Někteří hráči se v pondělí představili na fotbalovém dni v Rumburku. Kormidelník Slovanu byl k celé akci neutrální. „Nevidím z té akce pro náš tým, ani pozitiva, ani negativa. Jen mne mrzí přístup některých hráčů k přátelskému utkání proti Rumburku. Co se týče samotného týmu, budeme kompletní. Nemáme zraněné, ani vykartované hráče,“ dodal Křeček.