Domácím se vůbec nedaří, ani pod novým trenérem Vavruškou. Ten se k týmu přidal po domácím debaklu 1:5 od Pardubic. To hosté z Kotliny mohou být v klidu. Zatím vybojovali čtrnáct bodů a jsou na pátém místě tabulky. „Moc dobře víme, že pro Opavu je to další šance na první výhru 
v sezóně. My je ale nechceme nechat slavit a jedeme tam určitě bodovat," prohlašoval před zápasem kouč Varnsdorfu Zdenko Frťala.

Opava je fotbalové město 
a i přes špatné postavení v tabulce chodí na tamní klub hojná návštěva. „Diváci jsou pro Opavu dvanáctým hráčem. Vždy tam je dobrá kulisa. Na to se také musíme připravit," upozorňuje Frťala.

Poslední měření sil se Varnsdorfu hrubě nevydařilo. V Opavě tehdy prohrál vysoko 0:5. „Na ten debakl jsme si vzpomněli. Tehdy jsme tam udělali hromadu chyb. Pevně věřím, že si z toho někteří kluci vzali ponaučení a nebude se to opakovat. I když domácí nevyhráli, trenér Vavruška jim dal nový impuls. Čeká nás nátlaková a útočná hra soupeře," pokračuje varnsdorfský stratég.

Po dlouhé době přichází dobrá zpráva o týmu. „Uzdravil se i Rudnytskyy a mohu 
v klidu říci, že máme k dispozici kompletní kádr," uzavřel vše Frťala.

To domácí neskrývají před Varnsdorfem respekt. „Čeká nás kvalitnější soupeř než Karviná. Varnsdorf těží 
z rychlých protiútoků a na ty 
si musíme dát pozor," varuje trenér Opavy David Vavruška. David Vavruška nemá kompletní kádr. Dlouhodobě zraněný je Jakub Dohnálek, ze zdravotních důvodů nebudou v nominaci oba stopeři Martin Uvíra s Radkem Kudělou. „Počítat nemůžeme ani s Vaškem Zapletalem. Obnovilo se mu svalové zranění, nyní čekáme na vyjádření lékaře. Zřejmě vedle týmových tréninků dostane individuální plán," přibližuje trenér. „Podzim zřejmě skončil pro Ondru Ficka, ve Znojmě proti Karviné si vyhodil rameno. Na operaci chtěl jít až v zimě, ale půjde už nyní, tak ať ho máme 
v zimní přípravě k dispozici,"  dodal Varuška.