Lídr z České Kamenice potvrdil roli favorita a v děčínském azylu porazil nepříjemný Svádov 3:1. „Soupeř na nás vlétl a dvacet minut byl lepší," říká domácí kouč Pavel Mokráček. Jenže do vedení šla Česká Kamenice, v 25. minutě se chytrou střelou prosadil Jakub Šimek. „Hosté pak hrozili jen ze standardních situacích," konstatoval Mokráček.

Druhé dějství začalo opět lépe pro domácí, když se v 55. minutě prosadil Štádler a bylo to 2:0. Jenže pak se nedohodl při malé domů stoper Čvančara s brankářem Vaňkem a Svádov snížil. „Soupeř ožil a nepříjemně kousal. Naštěstí Jírava vstřelil třetí branku a my zápas dotáhli do vítězného konce. Se vstupem do jarní části jsem spokojen, jen mne mrzí remíza s Hostovicemi," dodal Pavel Mokráček.

Česká Kamenice – Svádov 3:1 (1:0) B: Jak. Šimek, Štádler, Jírava – Blažko. R: Kolátor. ŽK: 2:2, 50 diváků.
Č. Kamenice: M. Vaněk – Mach, Čvančara, Louda, Švanda (57. Kozelek) – Jak. Šimek, Jírava, Mitruška, Laub (55. Dymák) – Cempírek (80. T. Marek), Štádler.

Ve své jarní premiéře příliš nepřesvědčil Benešov nad Ploučnicí. Ten musel být po špatném výkonu nakonec rád za remízu 1:1 s Brnou. „Náš výkon nestál za nic, byla to hrůza," nebral si servítky benešovský kouč Ivan Neliba. Domácí šli sice díky Medunovi do vedení, soupeř po přestávce zaslouženě vyrovnal a mohl i vyhrát. „Čtyři jasné šance vychytal Polanský, my jsme navíc přišli o vyloučeného Jandu. Takhle prostě hrát nemůžeme," dodal nasupený Neliba.

Benešov n. Pl. – Brná 1:1 (1:0) B: Meduna – Koubek. R: Červený. ŽK: 3:1. ČK: Janda, 80 diváků.
Benešov: Polanský – Pařízek, Verbíř, Horváth, Mataj – Neliba, Ondrejkovič, Meduna, Janda I – Kolář, Janda II. Střídali: Jäger, Staněk.

Horní Podluží nesehrálo proti rezervě Střekova vůbec špatnou partii. Přesto prohrálo 1:2. Než se hosté rozkoukali, domácí ve třetí minutě vedli 1:0. „Hráče jsme na to upozorňovali a stejně si nedali pozor. Domácí udeřili po rohovém kopu," kroutil hlavou kouč Čechie Pavel Rokos. Poté byli hosté aktivnější a v 25. minutě vyrovnali, když se trefil novic  Hozák. „Jenže jsme si nepohlídali konec poločasu. Naši stopeři chybovali a střekovský Tahal dostal domácí opět do vedení," pravil Rokos.

Po změně stran se Horní Podluží hnalo za vyrovnáním.  „Byli jsme lepší a měli jsme vyrovnat. Střekov pak trefil tyčku, ale na body jsme tu určitě měli," dodal závěrem trenér Rokos.

Střekov B – Horní Podluží 2:1 (2:1) B: Baláš, Tahal – Hozák. R: Týřl. ŽK: 1:4, 80 diváků.
H. Podluží: Šedivý – Fiala, Hejl, Peleška, Boštík – Chaloupecký, Chlan, Bulejko, Fučík – Hozák, Bandas. Střídali: Chládek, D. Čech.

Nečekanou ztrátu utrpěl nováček z Velkého Šenova. Ten padl poměrem 3:1 na půdě předposledních Trmic, které tak stáhly náskok Velkého Šenova na pět bodů. Přitom hosté začali skvěle. „Ve 12. minutě našel Tlapák báječnou přihrávkou Skyvu, který prostřelil domácí brankáře," připomíná hostující funkcionář Pavel Müller. Trmice zahrávaly mnoho standardních situací. A z jedné z nich si velkošenovský Tlapák dává výstavního vlastence – 1:1.

„Ve druhé půli to bylo o tom, kdo dá druhou branku," zdůraznil Müller. A bohužel to byly Trmice. Nejprve ale chyběli k Skyvovi k dorážce do prázdné branky doslova centimetry. V 75. minutě však Schejbal nestačí na střelu z vápna a vítězná branka byla na světě. „Fišer mohl vyrovnat, místo toho přichází chyba v naší rozehrávce a třetí branka v naší síti. Byli jsme vyrovnaným soupeřem, ale body zůstaly v Trmicích," dodal zklamaný Müller.

Trmice – Velký Šenov 3:1 (1:1) B: Pokorný 2, Rutka – Skyva. R: Lepeš. Bez karet, 100 diváků.
V. Šenov: Schejbal – Rubanický, Hykš, Podhora, Krejčí – Nozar, Tlapák, Fišer, Kříž – Skyva, Čurgali.

A jak to bude v dalším kole? V okresním derby bude hrát desátý Velký Šenov s první Českou Kamenicí. Záleží, jaké bude v Šenově hřiště. Aktuálně čtvrtý Benešov nad Ploučnicí hraje opět doma, kdy ho čeká třetí Střekov B. A Horní Podluží se představí opět na hřišti soupeře. Sedmá Čechie zamíří na půdu druhého Chuderova.