Zazářil na jaře trápící se Heřmanov, který vyhrál na půdě prvního Chuderova. Union Děčín herně zklamal a prohrál v Trmicích 1:3. Benešov doma jasně přehrál Chabařovice a vyhrál 2:0. Horní Podluží ztratilo dobře rozehraný zápas s Unčínem, Dobkovice padly s Přestanovem a Malšovice vyhořely v Soběchlebech.

Bravo! Heřmanov zastavil chuderovskou mašinu

Na jaře trápící se Heřmanov zabral v pravou chvíli. Dokázal totiž zvítězit na půdě prvního Chuderova. Ten tak přišel
o vítěznou šňůru, která čítala dvanáct zápasů.

„Utkání přineslo velmi kvalitní fotbal se spoustou šancí, ale i branek," řekl
v úvodu vedoucí Heřmanova František David.

Hostům vyšel první poločas, který vyhráli 3:0. „Po změně stran se Chuderov zlepšil, a díky hattricku Gabriela se dostal na dostřel. Ale pak završil hattrick i Betyár a minutu před koncem rozhodl Rojko," dodal David. Heřmanov na jaře vyhrál teprve podruhé,
v tabulce je třetí.

Chuderov – Heřmanov 3:5 (0:3)
B: Gabriel 3 – Betyár 3, Stehlík, Rojko. R: Trojan. ŽK: 6:2. Diváci: 80.
Heřmanov: Pospíchal – Z. Čapek, Šturm, Havlíček, Líbal – Mataj, Wenzel, Rojko, Betyár – Stehlík, Vlasák.

Union spíše než soupeře řešil hlavně rozhodčího

S porážkou 1:3 se vrátili fotbalisté Unionu Děčín z Trmic. Pro tým
z Bynova to byla druhá porážka v řadě.
„První gól dal šikovný Greé, který měl už předtím jednu šanci. My se z ní ale nepoučili. Druhá trefa padla po vymyšleném rohovém kopu. Na hřišti bylo hodně emocí a padaly žluté karty. Vzápětí však Očipka snížil," vyprávěl vedoucí týmu Libor Eichelmann.

Obrat se ale po přestávce nekonal. „Hra se nám nedařila, domácí byli nebezpečnější. Dobře chytal Jeřábek. V 70. minutě pak Hrudka dával do prázdné. Musíme dvě poslední porážky hodit za hlavu a připravit se na Soběchleby," dodal Eichelmann.

MSK Trmice – Union Děčín 3:1 (2:1)
B: Greé, Jaroš, Hrudka – Očipka. R: Formánek. ŽK: 2:6. Diváci: 50.
U. Děčín: Jeřábek – Eichelmann, Galaš (79. Nedvěd), Brázdil, Bedrníček (88. Humlíček) – Sejkora, Bezouška, Kalaš, Mrváň – Očipka, Sobotka (69. Zvolský).

Polanský: Vítězství mohlo být daleko výraznější

Pokud se
v benešovské fotbalové kabině sejdou Janu Polanskému všichni hráči, je to na hřišti hodně vidět.
Tak jako proti Chabařovicím, kdy Benešov dominoval. „Porážka je pro soupeře ještě milosrdná. Krom dvou gólů tam bylo několik vyložených šancí," kroutil hlavou benešovský trenér Jan Polanský.

Pod obě trefy se podepsal dobře hrající Marek. Nejprve centrem oslovil Koláře, který dal první branku. Pak se krásně uvolnil, předložil míč Popovi, který dodal domácím klid. „Bylo vidět, že se nám vrátili někteří hráči.
Po zranění to byl Pařízek,
po dlouhé době se objevil Pop. Chabařovice byly hodně odevzdané, zaslouženě jsme vyhráli," dodal kouč Benešova.

Benešov – Chabařovice 2:0 (1:0)
B: Kolář, Pop. R: Budský. ŽK: 0:2. Diváci: 80.
Benešov: Minařík – Mottl, Horvát, Pařízek, Ondrejkovič, Staněk, Hora (75. Jäger), Dan. Marek, Knespl, Kolář, Pop (58. Polanský).

Podluží potopily penalty

Hodně naštvaní odcházeli fotbalisté Horního Podluží z umělé trávy v Krupce. Unčín je tam porazil 3:2, pomohly mu také dvě penalty.

„Přemýšlet, proč jsou rozhodčí kolikrát nejhoršími hráči na hřišti, je o ničem," hlesl hrající trenér Martin Petružálek. Čechie přitom utkání rozehrála parádně, když vedla po gólech Boštíka a Soboty 2:0. „Pak Kalista fauloval mimo velké vápno a rozhodčí odpískal penaltu," zlobil se Petružálek.

Po změně stran pak byla zkáza Podluží dokonána. „Nejprve jsme zaspali po standardní situaci. A pak byl po zákroku Pelešky odpískán další pokutový kop. Vyhrávat 2:0, a nakonec prohrát, není příjemný zážitek," dodal Petružálek. Horní Podluží na jaře ještě nevyhrálo.

Sokol Unčín – Horní Podluží 3:2 (1:2)
B: Karvai (PK), D. Sém, Pokorný (PK) – Boštík, Sobota. R: Matys. ŽK: 2:3. Diváci: 50.
H. Podluží: Krajčovič – Peleška, Riedel (80. Petružálek), Kalista (59. Ledvinka, F. Bužík, Chaloupecký, Bulejko, M. Bužík (70. Kovač), Boštík, Sobota.

Malšovice dostaly nářez

Malšovice mohly na půdě favorita
z Teplicka pouze překvapit. K tomu ale měly hodně daleko, domácí Soběchleby totiž zvítězily jasně 8:2.

„Do utkání jsme vstoupili tragicky. Byla tam chyba a pak vlastní gól. Domácí to nakoplo a byli jasně lepší," pravil malšovický funkcionář Radovan Urban.

Už v poločase Soběchleby vedly 4:0 a ani po změně stran jejich gólový apetit neskončil. Hattrickem se blýskl Macko, skóre se vyšplhalo na hrozivých 8:0. Až poté domácí zvolnili a Zápotocký s Veselým kosmeticky upravili konečné skóre.

„Po fotbalové stránce to byl ostudný výkon. Měli jsme hodně ztrát, vázla přihrávka," dodal Urban. Malšovice tak na jaře na půdě soupeře nebodovaly.

Soběchleby – Malšovice 8:2 (4:0)
B: Macko 3, vlastní P. Veselý, Kudža, Mráz, Poláček, Havlík – Zápotocký, P. Veselý. R: Toráč. ŽK: 1:0. Diváci: 50.
Malšovice: Hvozdovič – Zápotocký, Janda, Nedělka, Klínský, Nedělka, Jirásek, Kudrna, Kutzler, P. Veselý, Línek, Kolinger.

Dobkovice doplatily na žalostnou koncovku

Lekci
z produktivity dostaly od Přestanova poslední Dobkovice. I když vedly 1:0 a nehrály špatně, vrátily se domů s porážkou 1:3.

„Přitom Přestanov nehrál nic světoborného. Jenže zase hrály roli zkušenosti. Ty nám prostě chybí," litoval dobkovický trenér Zdeněk Štol.

Hosty dostal do vedení pohotový Lohnický, jenže Přestanovu stačilo do poločasu patnáct minut na tři góly.

„Náš tlak vrcholil po vyloučení domácího Pospíšila. Byly tam minimálně tři obrovské šance, ale nic z toho nebylo. Musíme bojovat dál," dodal trenér posledního týmu tabulky.

Přestanov – Dobkovice 3:1 (3:1)
B: Pospíšil, Herián, Stupka – Lohnický. R: Mecl. ŽK: 1:2. ČK: Pospíšil – Popčák. Diváci: 30.
Dobkovice: Vlk – Řeháček, Fous (46. Karlík), Tomášek, Dyrynk, M. Štol, R. Štol, Doksanský, Příhonský, Lohnický, Popčák.