Česká Kamenice hraje v sobotu od 15.00 na Městském stadionu v Děčíně proti Přestanovu. Velký Šenov hraje ve stejný čas na UT v Ústí nad Labem proti Brné. Utkání Benešov nad Ploučnicí - Svádov je kvůli špatnému terénu odloženo a Horní Podluží by mělo v sobotu od 15.00 hrát v Povrlech.

Česká Kamenice: O postupu se nahlas bavit nechceme

Do jarních odvet vstupují fotbalisté České Kamenice jako lídr I. B třídy.Trenér Pavel Mokráček přesto o postupu příliš nemluví. „Nechceme to vykřikovat do světa. Chceme ale navázat na naše podzimní výkony a bavit fotbalem diváky," přeje si českokamenický kouč.

Závěrečný zápas zimní přípravy České Kamenici výsledkově nevyšel. S Rumburkem prohrála 1:4. „Ale herně to nebylo zlé. Soupeř byl efektivnější," stroze hodnotil Mokráček generálku svého týmu.

Celkově se ale přípravné zápasy povedly. „Snad jen Libouchec nás přehrál. Ale při porážkách s Milešovem a Šluknovem jsme rozhodně nebyli horším týmem," zdůraznil Mokráček.

Zimní příprava se povedla, lídr I. B třídy přežil i menší soustředění a docházka na tréninky byla průměrná. V samotném kádru se toho v České Kamenici moc nezměnilo. „Dá se říci, že je vše při starém. Hostování v Markvarticích skončilo Loudovi, takže se vrátil zpátky k nám," prozradil českokamenický lodivod.

I když má Česká Kamenice nejlepší výchozí pozici pro jarní odvety, její trenér o postupu nahlas nemluví. „Samozřejmě bychom rádi obhájili naši pozici, to je jasné. Ale kdyby se nepostoupilo, tak by se svět rozhodně nezbořil. Rádi bychom hráli fotbal pro diváky a navázali na naše podzimní výkony, kdy se naše domácí zápasy hrály před pěknou kulisou," přeje si Mokráček.

Je ale jasné, že první dva domácí zápasy sehraje Česká Kamenice na umělé trávě v Děčíně. „Na hřišti je sníh, navíc tam řádili i krtci. V prvním kole tedy hrajeme na Městském stadionu v Děčíně. A pravděpodobně tam budeme hrát i proti Svádovu," uvedl závěrem českokamenický trenér.

Benešov nad Ploučnicí: Ambice jsou stejné jako na podzim

Velké plány mají v Benešově nad Ploučnicí i po zimní přípravě. Ambiciózní celek, který je aktuálně na třetím místě v I. B třídě, chce postoupit.„Bohužel některé výsledky v přípravě nebyly vůbec dobré," naštvaně říká kouč Ivan Neliba.

Tým v generálce příliš nepřesvědčil, se Šluknovem prohrál 2:8. „Nebylo to ideální, navíc jsme měli k dispozici žalostně málo hráčů," kroutí hlavou benešovský trenér.

Benešov se zúčastnil zimního turnaje v Děčíně. Nakonec skončil druhý, když v boji o prvenství dostal deset branek od Heřmanova, který hraje okresní soutěž. „Celkově to nebyl špatný turnaj, ale proti Heřmanovu nám to hrubě nevyšlo," konstatuje Neliba.

Z týmu nikdo neodešel, zůstaly i posily jako Meduna, Janda nebo Pařízek. „Naším cílem je i nadále postup do I. A třídy. Ale chtít musí také všichni hráči, nejenom vedení klubu. Co se týče hřiště, snažíme se ho udržet, válcujeme ho, aby bylo hratelné. Uvidíme, jaké bude panovat počasí," dodal benešovský trenér.

Velký Šenov:Nováček chce záchranu a střed tabulky

Fotbalisté Velkého Šenova vlétli jako vichr do I. B třídy.Postupem času jim ale docházela šťáva a podzim zakončili se ziskem patnácti bodů na jedenáctém místě. „Hráči by už měli být zkušenější a vše prodat v jarní části," pevně věří trenér Velkého Šenova Jiří Podhora.

V posledním přípravném utkání si Velký Šenov pozval Úštěk, který hraje také I. B třídu. A velkošenovští rozdrtili svého soupeře 11:0. „Těžko říci, jestli jsme my byli tak dobří, nebo soupeř tak špatný. Do čeho jsme kopli, to nám tam spadlo. Na druhou stranu jsme třeba proti Šluknovu dostali osm branek," krotil Podhora případnou eufórii.

Se zimní přípravou jsou na severu Čech vcelku spokojeni. „V rámci možností se nám vše vydařilo. Trénovalo se dvakrát týdně, odehráli jsme pět utkání. Celkem máme k dispozici 21 hráčů, na trénink chodilo v průměru 14 borců. O víkendu jsme byli takřka kompletní," pochvaloval si trenér Velkého Šenova.

Dva hráči se dávají dohromady po zranění a někteří mají drobné šrámy. Jinak je kádr krajského nováčka v pořádku. „Skončil Marek Klofáč, díky pracovnímu vytížení. Máme jednoho hráče z Vilémova a brankáře z Rumburka," poodhalil Podhora případné posílení týmu.

Cíle Velkého Šenova jsou jasné. Všichni v klubu chtějí krajskou soutěž udržet. „Chceme mít dobrý herní projev a udržet se. Náš tým už je tři roky pohromadě. Tak snad se posunul kvalitou i rozumem," pevně doufá kormidelník Velkého Šenova.

Ani u nováčka není hřiště v pořádku. „Je to katastrofa, leží zde 30 centimetrů sněhu. Moc jsme toho tady nenatrénovali, uvidíme, zda-li ve druhém kole budeme moci hrát na vlastním hřišti," dodal Jiří Podhora.