Všechny čtyři okresní týmy hrají na půdě soupeřů. Jílové hraje na Střekově, Rumburk jede do Milešova, Šluknov se představí v Hrobcích a Březiny čeká bitva v Neštěmicích.

Jílové: Vrací se Ondra Barilla, přichází útočník Dvořák

Nevydařený závěr podzimní části v I. A třídě odsunul FK Jílové na šesté místo. Dá se říci, že to jsou klidné vody tabulky. Jenže… Předposlední Březiny ztrácejí právě na Jílové pouhých pět bodů.Svěřenci trenéra Josefa Floriána tak na jaře nechtějí mít potíže se záchranou. „Sami jsme si to na podzim zkomplikovali, takže na jaře budeme muset ještě bojovat," uvedl jílovský trenér.

V generálce se Jílové utkalo v Srbcích s Oldřichovem, tedy týmem, který hraje také I. A třídu. Nakonec tým z Děčínska prohrál 3:5. „Byl to pro nás dobrý soupeř. Jenže my jsme vůbec nebyli kompletní. Buď do toho zasáhly pracovní povinnosti, nebo nemoci. Chyběl například kapitán Rangl, z rodinných důvodů Barilla nebo brankář Pekař," ustaraně říká Florián.

Do zápasu sice nastoupili Čermák s Červenkou, oba ale v jarní premiéře na Střekově nenastoupí, jelikož jsou stále v disciplinárním trestu.

Celkem Jílové přes zimu odehrálo tři utkání. Porazilo 3:2 Trnovany, prohrálo 1:3 s dorostem děčínského Junioru a padlo v již zmiňované generálce s Oldřichovem. „Jsem v Jílovém sedm let a tato zimní příprava byla jedna z nejslabších. Jak docházkou, tak i přístupem. Průměrně nás na trénink chodilo osm, to je hodně málo," posteskl si Florián.

V přípravě chyběl Ondra Michl (dojíždění), Farkaš (studijní povinnosti), a také Kurty. Ten sice odešel na zkoušku do divizního Vilémova, ale nakonec bude muset na operaci s kolenem. „Navíc mi ještě Vacek oznámil, že ho fotbal nebaví a že skončí. A Čtvrtníček bude mimo kvůli práci. Valí se to na nás ze všech stran, musíme to nějak ustát," kroutí hlavou jílovský kouč. Navíc se vedení klubu stále nepodařilo sehnat druhého brankáře, který by kryl záda spolehlivému Pekařovi.

Ale i v Jílovém mají přece jen dobré zprávy. „Z hostování z Junioru se vrací zpět Ondra Barilla. Navíc jsme z Vilémova získali další posilu do útoku. Na jaře za nás bude hrát Martin Dvořák, který tu kdysi hrával. Takže si myslím, že v útoku můžeme být silní," pevně doufá zkušený kormidelník.

Na Jílové čekají v úvodu jarní části dva těžké venkovní duely. Soutěž začíná na půdě silného Střekova, a potom se představí v rámci derby na hřišti v Rumburku. „Je to těžký začátek. Ale nějaké body chceme získat, abychom zůstali v klidném středu tabulky," zdůraznil Florián.

Šestý tým tabulky nemá přehnané ambice, chce se hlavně vyhnout záchraně. „Soutěž je vyrovnaná, musíme sbírat body už od začátku," moc dobře ví kouč Jílového.

Počasí zatím fotbalu nepřeje a ani hřiště v Jílovém není výjimkou. „Tento týden máme na hřišti sníh, takže máme vlastně štěstí, že hrajeme dvakrát na půdě soupeřů. Ale myslím si, že utkání se Střekovem budeme také absolvovat na umělé trávě. Takže uvidíme," dodal na závěr Josef Florián.

Rumburk: Dařilo se výsledkově, nikoliv však herně

Po podzimní části jim patří osmé místo v I. A třídě, díky skvělému závěru.V podobném trendu chtějí v Rumburku pokračovat i na jaře. „Hlavně nechceme mít potíže se záchranou," hlásí trenér FK Rumburk Josef Rákosník.

V generálce jste porazili lídra I. B třídy Českou Kamenici 4:1. Jak jste byl spokojen s výkonem?

Hráli jsme s kvalitním soupeřem a vyhráli o tři branky. Ale zde byl o hodně lepší výsledek, než předvedená hra.

V přípravě se vám ale v zápasech dařilo…

To je pravda. Ze sedmi zápasů jsme prohráli pouze 1:2 se Skalicí. Jenže v některých zápasech nebyl náš výkon vůbec optimální, i když jsme své soupeře poráželi.

FK RUMBURK - ilustrační foto.Doznal váš kádr přes zimní pauzu nějakých výrazných změn?

Co se týče příchodů, tak kádr doplnil Greňo z Vilémova. Nikdo nikam neodešel. Nějaká jména ohledně příchodů jsou stále ještě v jednání.

Jsou všichni hráči připraveni k jarní premiéře, kdy byste měli hrát na půdě prvního Milešova?

Bohužel jsou dlouhodobě zranění Pokorný a Mlejnek. Oba určitě na první zápas připraveni nebudou. Delší dobu mimo je Havel, který je nemocný. Snad se ale brzy dá do kupy a bude k dispozici.

Jaké si dáváte cíle do jarních odvet?

Dostat se co nejdříve do středu tabulky. Ale bude to hodně těžké.

V jakém stavu je vaše hřiště?

Na hřišti je sníh, takže je podle mne dva týdny určitě nepoužitelné.

Šluknov: Zpestřední pomocí profesionální cvičitelky

Povedenou zimní přípravu zažili ve Šluknově. Plaston, okupující devátou příčku v I. A třídě, je se zimní přestávkou spokojen.„Zaplatili jsme profesionální cvičitelku Svatavu Víchovou a myslím, že to bylo jedině dobře," prozradil trenér Plastonu Ladislav Čurgali.

V generálce jste se utkali s Benešovem nad Ploučnicí. Jak tento zápas dopadl?

Výsledkově to dopadlo dobře, Benešov jsme porazili 8:2.

Celkově se vám dařilo i v ostatních přípravných duelech a celé zimní přípravě, je to pravda?

Jsme nadmíru spokojeni, vše probíhá dle plánu a daří se i v přípravných utkáních. Ťukám při tom na dřevo, nerad bych to zakřikl, mistrovské utkání je něco jiného.

ZPESTŘENÍ. Fotbalisté Plastonu měli profesionální cvičitelku.Změnil se přes zimní pauzu váš kádr?

Z nových hráčů se k nám zpět vrátil do Šluknova Ondra Moravec z České Lípy a na hostování máme z Liberce bývalé ligové dorostence Jakuba Čmugra a Martina Střihavku. Naopak tentokrát nebude na hostování z Vilémova u nás Radek Vichterey, který jde do Mikulášovic.

První utkání hrajete v Hrobcích. Budou všichni hráči k dispozici?

Naštěstí letos máme i nulovou marodku. Hodně to myslím ovlivnila zimní příprava, kdy jsme si zaplatili na deset týdnů profesionální cvičitelku Svatavu Víchovou, která se věnovala komplexnímu posilování a protahování všech svalů. Kvůli karetnímu trestu nebude hrát pouze Horák.

Jaké máte ambice do jarní části sezóny?

Chtěli jsme hrát tuto sezónu o špici, ovšem podzim se výsledkově úplně nepovedl a máme moc velkou ztrátu. Chceme ještě více ustálit sestavu a co nejvíce vyhrávat. Když se bude dařit, tak příští sezónu nastavíme vysoké cíle.

Vaše hřiště ale asi není moc způsobilé…

Bohužel nevíme, jak trávník vypadá, je pod sněhem. Už první kolo hrajeme na umělce, v sobotu 23. března od 13:00 v Roudnici, kde se utkáme s TJ Hrobce.