Vysokou výhrou 8:2 nad Českými Kopisty uzavřel Junior Děčín úspěšný ročník I. A třídy.

Čtyři zásahy si připsal domácí ostrostřelec Murdych. „Ale první poločas se mi moc nelíbil a v kabině jsem musel zvýšit hlas. Soupeř nastoupil s laxním přístupem a my jsme se mu trochu přizpůsobili. Vedli jsme pouze 2:0, ale po přestávce se to zlepšilo,“ konstatoval trenér Milan Řehák.
Po změně stran domácí dali nebohým hostům dalších šest branek. Premiérovou trefu si připsal i mladý Galaš ve svém prvním startu za muže Junioru.

„Zlepšili jsme pohyb, nasazení a dávali pěkné branky. Po minulém špatném výkonu, když jsem mu pořádně vyčinil, tentokráte dobře zachytal Plaček. Co se týče Murdycha, jeho 31 branek za sezónu je úctyhodný počin. Je to hráč do koncovky, který promění 80% svých šancí. Může střílet pravou i levou, to je jeho velká přednost,“ pochvaloval svého střelce Řehák.

FK JUNIOR DĚČÍN - ČESKÉ KOPISTY 8:2

Poločas 2:0. B: Murdych 4, Galaš, Timofij, Šindelář, Kurty – Hnát, Satran. ŽK: 0:1, 60 diváků. R: Borovec.
Junior: Plaček – Knespl (Galaš), Mottl, Grund, Doksanský – Pecha, Hloušek, Šindelář, Timofij – Murdych, Kurty.

Už před sobotním utkáním s Březinami soběchlebští fotbalisté věděli, že jsou zachránění. Svůj závěrečný duel proto hráli uvolněně a po závěrečném hvizdu se mohli radovat z vítězství 4:2.

„Obě mužstva utkání odehrála důstojně a nic nevypustila. Úroveň fotbalu byla slušná. My měli větší štěstí v koncovce. Úvodní branku vstřelil z dorážky Šanda, Březiny vyrovnaly chvíli před přestávkou střelou zpoza šestnáctky. Ve druhé půli si daly vlastňáka a to je trošku rozhodilo. Třetí branku dal záhy Jakimov do prázdné brány po příhře Šandy. Stejný hráč zvýšil na 4:1 a dvě minuty před koncem hosté snížili poměrně lacinou brankou. To už asi náš brankář Hutta oslavoval,“ usmívá se předseda TJ Soběchleby Antonín Hricák. „Ale co se týče gólmana, tak ho musím pochválit. Jak za sobotní zápas, tak i za celou sezonu,“ dodává vzápěti šéf soběchlebského fotbalu.

Soběchleby – Březiny 4:2 (1:1). Branky: Jakimov 2, Šanda, vlastní – Brousil, Wirkner. Rozhodčí: Valenta – Dušek, Javorek. ŽK: 1:1. Diváci: 50.

AUTOR: JAROSLAV ZEMAN, FRANTIŠEK BÍLEK