Domácí fanoušci mohli oslavovat dva své hrdiny, tím prvním byl Kaňkovský, který zařídil obě branky v normální hrací době a svůj povedený výkon zpečetil proměněnou vítěznou penaltou, která rozpoutala radost a oslavy. „Zbylo to na kanonýra Kaňkovského, který bezpečně zavěsil, a pak už se radoval celý domácí areál. Závěrečná děkovačka určitě stála za to a věřme, že nebyla v této sezóně poslední," prohlásil manažer Vilémova Libor Sklenář.

Janda zachytal

Druhý muž, který se výrazně podepsal pod postupovou radost byl brankář Janda, který v penaltovém rozstřelu zlikvidoval dva pokusy soupeřů a domácí si mohli dovolit luxus a jednou minout v podání exekutora Kopřivy.

Úspěch v podobě postupu se ale nerodil snadno, hráči Vilémova museli dvakrát dotahovat, už v šesté minutě poslal Lovosice do vedení Šalda, o tři minuty později využil špatné rozehrávky brankáře Kurel, který vybídl ke skórování Kaňkovského.

Po změně stran se historie opakovala, podruhé v utkání se prosadil Šalda, který si pomohl skvělým zpracováním. Na vyrovnání se čekalo až do 88. minuty, kdy míč hlavou uklidil opět Kaňkovský. „Šance byly na obou stranách, ale domácí ne a ne se trefit mezi tyče. Posledních deset minut hráli již vabank, vysunuli na hrot třetího hráče a nakonec těsně před závěrečným hvizdem se jim podařilo k radosti všech přítomných vyrovnat," řekl Sklenář. V prvním kole narazí za týden Vilémov na třetiligový Most.

Předkolo poháru FAČR: Vilémov Lovosice 3:2 po PK (1:1). Branky: Kaňkovský 2, rozhodující penalta Kaňkovský Šalda 2. Rozhodčí: Štěrba, Nehasil, Brda. ŽK: 2:2. Diváci: 160.
Vilémov: Janda Krasnický, Hnízdo, Jirchář, Demke Kurel (55. Kopřiva), Jägr, Jindřich, Bílek (8. Soukup) Demčenko, Kaňkovský.