Fotbalisté Jiskry v ní budou bojovat o záchranu. Vše pro ně začíná v neděli 13. března, kdy od 14.30 hostí Horní Jiřetín. „Je to hodně nevyzpytatelný soupeř. Dokáže porazit prvního, ale také prohrát s posledním," míní trenér Modré Josef Rákosník.

Jaká byla z vašeho pohledu zimní příprava Modré?
Začali jsme až 1. února, což je podle mě hodně pozdě. I docházka hráčů na tréninky nebyla žádná sláva. Přesto jsme v únoru něco pro zlepšení fyzičky udělali. Horší to už bylo v březnu, kde se nám to i vinou nemocí a zranění zase moc nedařilo. Sehráli jsme pět kvalitních přáteláků, které nám také něco ukázaly.

Můžete se ohlédnout právě za těmi pěti přátelskými duely?
Hráli jsme s Juniorem Děčín a Libouchcem. Oba zápasy byly vítězné. Pak přišly porážky s Krupkou a Louny. A generálka proti Doksům dopadla remízou 2:2. Nejvíc nás trápily absence klíčových hrá-čů, takže jsme ani jeden zápas neodehráli v sestavě na mistrovské zápasy. Přesto herní projev nebyl až tak špatný, ale stále dostáváme velmi laciné branky po individuálních chybách. Musíme také zlepšit obranné standardní situace.

Proběhly v zimě nějaké změny v hráčském kádru?
Zpátky do Modré se vrátil Demčenko s Horynou, kteří nám určitě hodně pomůžou. A přibyl ještě mladý Saša Slichkovskij z Běloruska. Naopak u nás skončil krajní obránce Štěrba. Rád bych ještě alespoň jednoho solidního hráče uvítal, protože stále je nás celkem málo.

Jarní boje načínáte domácím duelem proti Hornímu Jiřetínu. Jak byste popsal vašeho úvodního soupeře?
Je to hodně nevyzpytatelný soupeř, který si na podzim vedl velice dobře. Dokáže porazit prvního, ale třeba prohrát s posledním. Má velmi dobrou obrannou fázi. My si ale nemůžeme v našem postavení dovolit rozdávat body na domácím hřišti.

Čeká vás boj o záchranu. Co pro ní podle vás musíte udělat?
Jak už jsem naznačil, tak hlavně doma musíme co nejvíce naplno bodovat. No a musíme přivést i něco ze hřišť soupeřů, hlavně od týmu, které jsou okolo nás v tabulce.

Jaké zápasy pro vás budou na jaře klíčové?
Každý zápas bude hodně důležitý, ale žádný nebude už vůbec lehký. My musíme jít do každého utkání zodpovědně, jinak to bude se záchranou hodně těžké.

Vy máte za sebou v roli trenéra Modré půl sezóny. Jak byste tento půlrok zhodnotil?
Zázemí je v Modré na vysoké úrovni, ale také je tam hodně nedostatků. Hlavně tréninková účast hráčů je někdy hodně slabá a to mně hodně vadí. I když k tomu mají hráči vesměs závažné důvody jako je práce. Ale přesto si dovedu představit podstatně lepší docházku. Všem se pak lépe trénuje včetně mě, když je účast na tréninku dostatečná! Také si myslím, že kádr je pořád hodně úzký a každá absence nějakého hráče vytváří velký problém.