„Hosté se do nás pustili bez respektu, jejich série rohů ale zůstala bez efektu," říká vedoucí František David.

Po tyči, kterou nastřelil Šturm, se skóre poprvé měnilo po půl hodině hry. Po biliárové akci se zmocnil míče Horvát a prostřelil Bílkovského.

Jenže po změně stran se připomněl i Chlumec. Nejprve Pospíchala zachránila tyč, na dalekonosnou střelu Macha už byl ale krátký.
Dvacet minut před koncem padlo rozhodnutí, když se Betyár pěkně uvolnil, našel Horváta a ten usměrnil k tyči. Heřmanov se tak v tabulce I.B třídy posunul na druhé místo a zažívá parádní začátek podzimní části. „Oproti minulým sezónám dáváme góly. Je hodně znát příchod Mirka Betyára. Chlumec byl bojovný, ale my vyhráli zaslouženě," měl jasno kapitán Heřmanova Radek Rojko.

„Za stavu 1:1 jsme ale chtěli až moc, tři body a nestíhali jsme se dobře vracet. Po vítězné brance Heřmanova byl náš tlak bezzubý," posteskl si chlumecký kouč Petr Škvor.

V dalším kole čeká Heřmanov derby v Benešově.

TJ Heřmanov – TJ Chlumec 2:1 (1:0)

B: 30. a 69. E. Horvát – 52. L. Mach. R: Karrmann. ŽK: Havlíček, E. Horvát, Mataj, Líbal – Veselý, Weber, Švanda. D: 90.

Heřmanov: Pospíchal – Šturm, Z. Čapek, Havlíček, Majerik – Líbal, Rojko, Mataj, Váňa (46. Fr. Znamínko) – Betyár, E. Horvát (72. Chlouba).