Na podzim dobře namazaný stroj se na jaře poměrně zasekává. Fotbalisté Modré museli body zachraňovat opět v samotném závěru.
Přesto jeden ztratili, jelikož Rumburk udolali až na pokutové kopy. „Zbytečná ztráta. Mohli jsme to rozhodnout v prvním poločase, tam bylo dost šancí," zlobil se domácí trenér Josef Rákosník. „Až na prvních patnáct minut jsem s výkonem spokojený. Kluci zaslouží pochvalu," zdůraznil jeho protějšek Roman Häusler.

Hosté se po utkání zlobili na rozhodčího. „Když to řeknu kulantně, tak proti nám hrálo dvanáct hráčů. Hned prvnímu gólu, který padl po standardní situaci, předcházel naprosto otočený faul," zlobil se Häusler.

Rumburk držela nad vodou obrana, v čele s brankářem Dvořákem. Hosté postupně vyrovnali hru a po změně stran otočili i skóre. „Obě branky byly moc pěkné, šlo o kombinační akce, kdy jsme rozebrali domácí obranu," pochvaloval si rumburský kouč. „Byly tam naše dvě obrovské chyby," odfrkl si Rákosník.

V 86. minutě tak Rumburk vedl 2:1 a byl blízko velkému překvapení. Jenže dvě minuty před koncem kopali domácí penaltu. Tu sice Dvořák Fichtnerovi chytil, na dorážku toho samého hráče už ale nestačil. „Penalta byla hodně přísná. Více mě ale překvapilo to, že Stankovič dostal červenou. To byl nesmysl," kroutil hlavou Häusler.

V penaltách pak měla více štěstí Modrá a urvala druhý bod. I proto, že Čuda s Hejlem napálili tyč. „Je pravda, že Modrá byla rychlostně a technicky lepší. Nás zdobila vůle a bojovnost. Mrzí mě, že po takovém výkonu bereme jen bod. Ale je to dobrý vklad do dalších zápasů," dodal Roman Häusler.

To Modré to na jaře pěkně skřípe, druhé Jílové už se na ní zase bodově dotáhlo. „Bohužel je hodně znát absence Tondy Čapka a Vojty Kříže. V útoku nám chybí ryzí střelec. Někteří naši hráči nemají nejlepší formu, i proto je ten náš fotbal hodně labilní. Přesto věřím, že naše hra půjde postupně nahoru," stále doufá moderský trenér Josef Rákosník.

Jiskra Modrá – FK Rumburk 2:2 (1:0) – na PK 4:3

B: Podolský, Fichtner (PK) – Chlada, Hejl. R: Kolátor. ŽK: 1:2. ČK: Stankovič (R), 50 diváků.

Modrá: Matějka – Bičák, Podolský, Tesařík, M. Fejfar – Mayerhofer (65. Sýkora), T. Fejfar, Makarov (76. Šotola), Fichtner – Štorc, Žák.
Rumburk: Dvořák – Trégr, Pokorný, Honců, Stankovič – Demeter, Pilko, Čuda, Chlan – Šott (77. Hejl), Chlada (88. Zounar)