Od první minuty měli hosté územní převahu, ovšem útoky končili před vápnem. Do 35. minuty měli jen dvě střely  a to Lehrla vedle a Navrátila do brankáře. Naopak domácí se snažili o častou střelbu ze všech pozic. Máček a Mráz z penalty se prosadil i gólově na 2:0. Do poločasu se Šluknovu podařilo snížit, když dal svůj první gól v utkání Lehrl – 1:2.

Druhý poločas byl jednoznačně v režii Plastonu a také se mu podařil se dokonalý obrat. Nejprve hlavou ze standardní situace vyrovnal Holešovský na 2:2, potom Navrátil zblízka dorazil prudký přízemní centr na 2:3 a nakonec dvakrát skóroval Lehrl a tím zkompletoval hattrick – 2:5. Jedinou kaňkou byla červená karta Jägra, kterou dostal po druhé žluté za faul v nepřerušené hře (předpokládaný trest jedno utkání).

„Překvapivě jsme si tak odvezli všechny tři body. Nejlepší hráč byl určitě velmi aktivní  Lehrl, který dokázal za utkání osmkrát vystřelit na branku soupeře! Také stojí za zmínku návrat Dobeše po dlouhodobém  zranění, který hru uklidnil a rozdával spoluhráčům přesné přihrávky. V dalším utkání hostíme v sobotu velmi silné Neštěmice, tak zveme všechny fanoušky," nechal se slyšet vedoucí Plastonu Šluknov Ladislav Čurgali.

Šluknov má tři body za výhru 5:2, když v prvním kole prohrál na domácím hřišti 2:4 s TJ Hrobce.

SOBĚCHLEBY - PLASTON ŠLUKNOV 2:5 (2:1)

Branky: Mráz (pk), Máček – Lehrl 3, Holešovský, Navrátil. R: Holubec. ŽK: 0:6. ČK: Hlávka (Š). Diváci: 40.

Šluknov: Bednář – Holešovský, Svačina, Dobeš, Jägr – Kasal, Lehrl, Kirchner, Kramer – Stelmaščuk, Navrátil. Střídali: Baulovič, Čurgali st.