Na domácím trávníku sice předvedli poločasy různých tváří, přesto nakonec zaslouženě nad nováčkem z Křešic vyhráli 4:2.

První poločas byl ze strany Jílového opravdu povedený. Nakonec to potvrdil i trenér domácích Josef Florián. „Za první půli bych dal klukům jedničku. Byl to opravdu velmi dobrý výkon,“ pochvaloval si domácí kouč.

Kanonýr Just

V sestavě vítězů exceloval hlavně záložník Michal Just, který dal Křešicím tři branky. Jednu po standardní situaci, další dvě vyplynuly z dobré hry domácího souboru. „Navíc ještě Michl trefil břevno a Florián hlavou tyč,“ doplnil Florián.

Bohužel druhé dějství už přineslo zcela jiný obraz hry. Domácí se okolo 60. minuty ze hřiště doslova vytratili a Schoeller vycítil šanci. „Do šedesáté minuty jsme spálili dvě obrovské šance a pak to byl hrůzostrašný výkon. Křešice nejprve snížily na 3:1, pět minut před koncem daly druhý gól a my se strachovali o výsledek. Klid nám dál v nastaveném čase Barilla, který využil náš rychlý protiútok, jelikož hosté hodně otevřeli obranu,“ konstatoval jílovský kormidelník.

Úspěšný vstup

Celek z Děčínska tak úspěšně vstoupil do nového fotbalového ročníku. „Těší mne, že jsme vstoupili do soutěže správnou nohou. Mrzí mne výkon hráčů ve druhé půli, kdy zjevně polevili v koncentraci a byli příliš spokojení s vysokým vedením. Zkušenější soupeři by nás asi více potrestali. Je dobře, že jsme na začátku chytli právě Křešice. Pochvalu zaslouží Michal Just, který hrál opravdu výborně,“ dodal Florián.

FK JÍLOVÉ - FK SCHOELLER KŘEŠICE 4:2

Poločas: 3:0. Branky: Just 3, Barilla – Pekárek 2. R: Novotný, ŽK 1:1, 80 diváků.
FK Jílové: Pekař – O. Michl, V. Michl, Rangl, Florián (70. Jan Kulhánek)– Červenka, Just, Huček (46. Dusil), Farkaš – Janda, (80. Jiří Kulhánek), Barilla.