Generálka na očekávaný vstup do evropského poháru Intertoto? Kdepak. Tepličtí fotbalisté si do Modré pozvali druholigové spřátelené Ústí nad Labem, porazili ho 2:1, ale nastoupili v silně kombinované sestavě. Pokud chtěli na venkovském hřišti skrýt trumfy před špiony z Honvédu Budapešť, který je čeká už v sobotu, tak se jim to podařilo dokonale.

„Hráči, kteří budou hrát v sobotu pohár měli dopoledne trénink, většina z nich sem ani nejela a další naskočili pouze na část zápasu,“ vysvětlil teplický trenér Petr Rada.

Kouč pátého celku minulé prvoligové sezony s hrou borců ze širšího kádru spokojen nebyl, což jim samotným dal zejména v poločasové přestávce hlasitě najevo. A servítky si nebral ani před přítomnými diváky.

„První poločas jsem si skutečně představoval jinak. Byla tam spousta špatných věcí a především chyběl i pohyb, který hráči zlepšili až po přestávce. Za ústecký tým nastoupili kluci, kteří jsou tam od nás a to budilo respekt, roli hrálo i teplé počasí,“ řekl k duelu Rada.

Ten mohl být nakonec spokojen především s výsledkem. Výhru teplické party zajistil střídající navrátilec Vachoušek, kterému šikovně přenechal míč Mahmutovič. Vachoušek nastoupil po hodině hry a pět minut před koncem skóroval. „Že jsem dal rozhodující gól? To není důležité. Hlavní je, že jsme zápas odmakali a v náročné části letní přípravy vůlí dokázali vyhrát,“ uvedl střelec.

„Po přestávce nám už hlavně ke konci docházely síly, trénujeme zatím pouze čtyři dny a bylo to znát,“ ohlédl se za utkáním ústecký kouč Svatopluk Habanec, kterého mrzely chyby, které předcházely inkasovaným brankám.

„Dali jsme si góly prakticky sami. Před prvním přišla hrubka Džubana a druhému předcházely chyby ve středu hřiště. V sobotu hrajeme na Strahově s Plzní a po utkání se přesuneme na pohárový zápas do Teplic, po jehož skončení se vrátíme opět do Modré a absolvujeme tady týdenní soustředění. Areál je tady krásný a už se těším, až našlapu do hráčů to, co nezbytně patří k letní přípravě.“

K potřebnému posílení kádru Habanec říká: „Čekáme na jednání s Teplicemi, abychom posílili kádr, i pokud jde o kvalitu a pokud dostaneme pokyn, že můžeme kontaktovat některé hráče, tak se do toho pustíme. V opačném případě se musíme porozhlédnout po okolí. Zatím však ale vždy s Teplicemi byla spolupráce výborná, tak věřím, že bude vše pokračovat.“

Teplice – Ústí 2:1 (0:1)

Branky: 64. Smíšek, 85. Vachoušek – 18. Rudnytskyy. Bez karet. Rozhodčí: Příhoda. Diváků: 150.

Teplice: Slavík (46. Belic) – Vidlička (63. Rosa), Pimpara, Bartoš, Hanzlík – Jindráček (66. Smola), Breite, Ljevakovič (63. Hesek), Gašparík (63. Vachoušek) – Smíšek, Smejkal (63. Mahmutovič).

Ústí: Novák (63. Porcal) – Dvořák, Valenta (46. Džuban), Ryška (70. Fousek), Benčík – Franc (60. Holly), Martykán, Karlík (46. Šmrha), Rosocha (46. Zvonek) – Mašanský, Rudnytskyy.