Bez překvapení. Tak probíhalo čtvrté kolo zimního fotbalového turnaje O pohár města Děčína. Vítězství si na své konto připsal Vilémov, teplický dorost i pořádající Junior Děčín.

Obhájce loňského prvenství (divizní Vilémov) měl velké problémy s Březinami, které hrají I. A třídu. Oba celky nebyly vůbec kompletní a Březiny překvapivě držely s favoritem krok. Už v 8. minutě je mohl dostat do vedení Doubrava, Loos ho však vychytal. Na druhé straně vychytal Stejskal Kopřivu. Brankář Březin pak ještě fantasticky zasáhl proti šancím Očipky, Vavrouška a Buryánka. „Hrálo se prakticky na jednu bránu, ale soupeř dobře zahustil střed hřiště. Nám pak pomohl několikrát brankář Loos,“ konstatoval vilémovský manažer Libor Sklenář.
Druhý poločas otevřela obrovská šance Galaše, kterého však vychytal Vaňák. Další šance pak končily na obou gólmanech. „Když už to vypadalo na remízu, Očipka našel mladého Pavla Kurela, který tři minuty před koncem střelou k tyči rozhodl. Když pak Kořínek minul, slavili jsme čtvrté vítězství na turnaji,“ spokojena pravil Sklenář.

Smíšené pocity měl kouč Březin Pavel Mokráček. „Dostali jsme už potřetí rozhodující branku v samotném závěru. V utkání měli kluci pět čistých šancí, ale nedali. Naši dorostenci vydrželi s Vilémovem dlouho fyzicky, ten mne svým výkonem zklamal. Byli jsme blízko překvapení. V posledním utkání bychom rádi zvítězili, ale hlavně bych chtěl, abychom byli už kompletní,“ shrnul své dojmy trenér Březin.

S chutí si zastřílel děčínský Junior. Ten dle předpokladů porazil poslední tým tabulky, rezervu České Lípy 6:0.
Od úvodního hvizdu byl celek Pavla Horáčka lepší. „Hra byla plná kombinace, pohybu a aktivity. V začátku utkání se ještě hosté úspěšně bránili ,ale bylo jen otázkou času, kdy dáme první branku,“ prozradil vedoucí Junioru Miroslav Tyl. Střelnici otevřel ve 20. minutě Demčenko, Do konce první půle mířil ještě do černého dvakrát Betyár a opět Demčenko. Po změně stran pak hra mírně upadla, v závěru však přidal další trefu Murdych a hattrick završil Demčenko. „Stále jsme tak ve hře o druhé místo,“ dodal Tyl.

Teplický dorost také splnil roli papírového favorita a TJ Doksy porazil jasně 3:0. Na Vilémov tak ztrácí stále tři body. A právě ve čtvrtek 16. února od 17.00 sehrají oba celky vzájemné utkání, které rozhodne o vítězi. Ostatní duely se hrají tradičně o víkendu.

SK STAP TRATEC VILÉMOV – SK BŘEZINY 1:0 (0:0) B: Kurel mladší.
Vilémov: Loos (46. Vaňák) – Winzig, Jirchář, Posnar (46. Maier), Buryánek – Vavroušek, Dobeš, Očipka, Kopřiva (54. Kurel ml.) – Čuda, Zelinger.
Březiny: Stejskal (46. Jeřábek) – Línek, Majer, Majerik, Kilián – Fr. Znamínko (Štalcer), Kořínek, Šindelář, Bezchleba – Doubrava, Galaš.

FK JUNIOR DĚČÍN – ČESKÁ LÍPA B 6:0 (4:0) Branky: Demčenko 3, Betyár 2, Murdych.
FK Junior: Ernekr – Horáček, Stach, Čapek, Doksanský – Meduna, Bárta, Demčenko, Pařízek -Betyár, Murdych. Střídali: Pecha, Horký, Žáček.

FK TEPLICE U 19 – TJ DOKSY 3:0 (1:0) Branky: Altman 2, Gaher.

1. Stap Vilémov 4 0 0 14:3 ⋌12
2. Teplice U 19 3 0 1 13:3 ⋌9