Hosté přijeli do Lovosic v bojovné náladě, bez varns-dorfských posil a pouze s náhradním brankářem Loosem.

Do utkání daleko lépe vstou-pili domácí, ve 13. minutě napálil odražený míč Valenta do vilémovské šibenice – 1:0. Jenže za tři minuty bylo srovnáno. Chod vyslal do běhu Červeňáka, ten oslovil Očipku, který prostřelil domácího Jusku – 1:1. A bylo ještě lépe. „Ve 28. minutě Ruszó našel Šťastného, který mazácky zakončil svůj nájezd," radoval se vilémovský manažer Libor Sklenář. Za šest minut po bombě Obrtlíka zazvonila tyč vilémovské branky, střelu Macháčka zlikvidoval Vaňák. „Domácí měli více ze hry, ale my jsme hrozili z rychlých protiútoků. Dva jsme proměnili, a šli tak do kabin s těsným náskokem," konstatoval Sklenář.

Po změně stran se skoro dvacet minut na hřišti nic nedělo. V 64. minutě Kurel zbytečně kličkoval ve vápně, za dvě minuty pak po přihrávce Kurela spálil velkou šanci Červeňák. „Náš útočník přestřelil ze tří metrů prázdnou branku. To svět neviděl," kroutil hlavou funkcionář Vilémova.

Navíc v 72. minutě Vaňák ve vápně fauloval a nařízenou penaltu proměnil Bukač – 2:2. „Podle nás ale penaltě předcházel jasný faul domácího Rady na Očipku," naštvaně pravil Sklenář.

Pět minut před koncem si hosté vypili kalich hořkosti do dna. Dobře zahraný rohový kop skončil na hlavičce Huška, který míč i s pomocí břevna dopravil do sítě – 3:2.

„V době našeho nejvyššího náporu, když běžela 88. minuta, hlavní rozhodčí k našemu údivu odpískal konec zápasu," nevěřícně konstatoval Sklenář.

Vilémov si tak ještě více zkomplikoval své záchranářské boje. „Bohužel rozhodčí neodpískal dobrý zápas, ale to nám body nevrátí. Je to jedno z dalších utkání, které jsme ztratili v samotném závěru," dodal Sklenář.

FK LOVOSICE - STAP TRATEC VILÉMOV 3:2 (1:2)

Branky: 13. Valenta, 72. Bukač (PK), 85. Hušek – 16. Očipka, 
28. Šťastný. R: Vitner. ŽK: 0:6. Diváci: 180. 

Vilémov: Vaňák – Vavroušek, Nagy, Jirchář, Čuda – Očipka, Chod, Šťastný, Ruszó – Kurel, Červeňák (88. Loos).