Úvod zápasu však úžasnou podívanou nepřinesl, bojovalo se spíše ve středu hřiště. Ovšem v 19. minutě přišla první důležitá situace celého zápasu. Schubert se dral do vápna, kde byl sražen karvinskou obranou a rozhodčí odpískal pokutový kop. K míči se postavil Kotiš a poslal domácí do vedení – 1:0. Varnsdorf gól dostal do varu a dostal Karvinou pod tlak. V 35. minutě pak domácí potěšili opět vlastní publikum. Breite v akci dva na jednoho krásně uvolnil Volfa, který báječně přeloboval bezmocného Rakovana – 2:0. Jenže za dvě minuty přišla moravská odpověď. Bolf poslal do vápna krásný centr a Presl hlavou pohotově snížil – 2:1. To však stále nebylo všechno. O dvě minuty později mohlo být vyrovnáno, chybu Kováře však hosté nepotrestali. A tak udeřilo na druhé straně. Ve 42. minutě Breite obral o míč vahájícího Mikulu. Balón putoval až k Volfovi, který opět překonal Rakovana – 3:1.

Vstup do druhé půle mohl být lepší pro hosty. Ciku však v čisté šanci ještě hledal Vladaviče, který byl ale obsazen. Avšak v 64. minutě Radim Breite definitivně pohřbil karvinské bodové naděje. Domácí záložník se jednoduše opřel do míče a Rakovan se jen smutně ohlédl – 4:1. Za dvě minuty však mohla Karviná snížit, ale Zieris zabránil pohromě na poslední chvíli.

Do konce utkání si už ale Varnsdorf výhru v klidu pohlídal a vyhrál 4:1.

FK VARNSDORF - KARVINÁ 4:1 (3:1)

Branky: 35. a 42. Volf, 21. Kotiš (PK), 64. Breite – 37. Presl. ŽK: 14. Kotiš (VDF), 80. Mach (VDF) – 50. Vladavič (KAR), 81. Gonda (KAR). Rozhodčí: Proske – Trávníček, Plesar. Diváci: 920.

FK Varnsdorf: Kovář – Tvaroha, Pimpara, Zieris, Mach – Cana, Breite (85. Stehlík) – Jakobovský, Kotiš, Volf (77. Daníček) – Schubert (69. Hikspoors).