„Hned od začátku zápasu jsme na soupeře doslova vletěli a svou aktivní hrou a napadáním jsme ho nutili k chybám, tím přicházely i naše brankové příležitosti. Jak už to ale u nás bývá, nedokázali jsme je hned proměnit,“ prozradil úvodem trenér domácích František Dužár.

Rumburské útoky se valily na přetíženou obranu hostů. Do poločasu skóroval Vyskočil a po něm ještě Šott. „Skvěle hrál v záloze P. Ryšan, jeho centry byly výborné,“ chválil Dužár.

Ve druhé půli se hra nezměnila, otěže utkání držel pevně ve svých rukách Rumburk. „My jsme co nejdříve chtěli vstřelit třetí branku, abychom otupili snahu hostů na zvrat v utkání. To se nám podařilo s přispěním hostujícího obránce, který si prudký centr Páchy srazil do vlastní branky. Po té bylo na hřišti už jen jedno mužstvo,“ liboval si rumburský lodivod.

Čtvrtou branku přidal po vyšachování celé obrany Novák, pátou po samostatné akci Šott, který po svém sólu udělal kličku i brankáři a zavěsil do prázdné branky. Další branka přišla po perfektně kopnutém přímém kopu Havla, kdy se zavěsil do vzduchu Chlada a míč umístil za bezmocného brankáře a účet za celým zápasem uzavřel Vyskočil, který si míč z levé zaseknul a do proti pohybu gólmana hostů proměnil svoji nabídnutou šanci.

Naše vítězství je zcela zasloužené. Osobně si myslím, že jsme nehráli o tolik lépe jako v předcházejících zápasech. Tady jsme už tu smůlu snad prolomili. Ale šli jsme svým výkonem vítězství naproti,“ dodal Dužár.

FK RUMBURK - TJ SOBĚCHLEBY 7:0

Poločas 2:0: Branky: Vyskočil 2, Šott 2, Chlada, Novák, vlastní. ŽK 0:2, 60 diváků, rozhodčí: Holec.
Rumburk: Hadar – Pácha ,Adamec, Šikýř, Pokorný - Ryšan P., Novák, Havel, Vyskočil - Chlada, Šott. Střídali: Michalína, J. Pokorný, Just.