Před samotným začátkem utkání hráči uctili minutou ticha památku nedávno zesnulého Václava Kosáčka. Pak už se vrhli na svého soupeře. „Chtěli jsme navázat na pohárový výkon proti Proboštovu. První půle byla trochu vlažnější. I hosté měli dvě stoprocentní šance, dvakrát nás ale skvěle podržel brankář Dvořák," řekl trenér domácích Josef Rákosník.

Domácí ale také zahodili několik možností a o své výhře rozhodli až ve druhém poločase. „To už kluci na hřišti dominovali. Nakonec z toho byla vysoká výhra, ale mohli jsme zvítězit i vyšším rozdílem. Další velké šance, včetně pokutového kopu, hráči zahodili," pravil Rákosník.

O všechny domácí branky se postaral kanonýr Červeňák, který tak předvedl obdivuhodný střelecký výkon. „A to také zahodil několik dobrých možností. V celkovém hodnocení se na něj ale nemohu zlobit, jeho pět branek hovoří za vše," usmívá se rumburský kouč.

Rumburk tak má jistou záchranu a poslední dvě kola může odehrát bez zbytečného stresu. Nyní jede do Březin. „Jsme samozřejmě rádi, že se vyhrálo a záchrana už je naše. V posledních dvou utkáních tak vlastně o nic nepůjde. Máme hodně zraněných hráčů, takže jsem rád, že už nemusíme honit body. Ale chceme tento ročník dohrát důstojně," uzavřel vše Josef Rákosník.

FK RUMBURK - TJ HROBCE 5:0 (2:0)

Branky: Červeňák 5. Rozhodčí: Zíma. ŽK: 2:3. Diváci: 70. Poločas: 2:0.

FK Rumburk: Dvořák – Dragoun, Pokorný, Posnar, Trégr – Chlada, Pilko, Šott, Stankovič – Červeňák, Jarábek. Střídali: Mlejnek, Vyskočil, Böhm.