Možná nečekaně vysokou výhru si na své konto připsal velkošenovský nováček. Ten v rámci I.A třídy sestřelil děčínský Junior.

„Opět jsme nebyli kompletní, chyběli čtyři hráči. Naopak domácí měli čtyři posily z Vilémova," připomněl vedoucí Junioru Miroslav Tyl.

„Prvních deset minut držel Děčín více míč. Pak ale přišla krásná akce po ose Čuda Buryánek Skyva a my šli do vedení. To podle mě rozhodlo," zamyslel se domácí kouč František Dužár.

Jeho svěřenci mu do poločasu ještě dvakrát vyrobili úsměv na rtech. Druhou branku totiž vstřelil ve 35. minutě opět Skyva, který zužitkoval přihrávku Čurgaliho. Skóre první půle pak čtyři minuty před pauzou uzavřel Mikula, kterému připravil šanci hodně aktivní Skyva.

„Ani po přestávce se obraz hry neměnil a domácí byli aktivnější," přiznal Tyl. Čtvrtá trefa pak asi nejvíce potěšila domácí fanoušky. „Tlapák podržel ve středu hřiště míč, počkal si na náběh Mikuly, který míč naservíroval na hlavu Buryánka a ten neomylně překonal Smutného," popisoval Dužár krásnou akci.

Čestného úspěchu se Děčín dočkal díky pokutovému kopu, který v závěru proměnil Timofij. „Konečný výsledek odpovídá rozložení sil na hřišti," dodal Tyl.

Junior, který prakticky tvoří nové mužstvo a má velmi mladý kádr, tak získal po dvou kolech stejný počet bodů a inkasoval sedm branek.

Velký Šenov naopak vybojoval vůbec první historické vítězství v krajské I.A třídě. „Zápas jsme vyhráli zaslouženě a určitě se líbil i divákům. Ale pořád máme před sebou velký kus práce. Teď se musíme hlavně připravit na venkovní zápas v Jílovém. Domácí jsou totiž první a neztratili ani bod," upozorňuje Dužár.

To Junior Děčín po dvou zápasech na půdě soupeřů hraje poprvé doma, kdy v neděli hostí Velké Březno.

SK Velký Šenov - FK Junior Děčín 4:1 (3:0)

Branky: 19. a 35. Skyva, 42. Mikula, 68. Buryánek - 86. Timofij (PK). R: Bouma. ŽK: Timofij (D). Diváci: 90.

V. Šenov: Vaňák - Krejčí, Podhora, Čuda, Jarábek - Mikula, Šťastný (80. Verner), Čurgali, Buryánek (87. Budský) - Skyva (89. Bílý), Pavel Kurel (57. Tlapák).

Junior Děčín: Smutný - Beneš, Horáček, Vait, Doubek (52. Horák) - Timofij, Kolář (86. D. Čapek), Gaher, Lhoták - Bílek, Murdych.