Zajímavá pondělní akce na Městském stadionu v Děčíně, kde nechyběla živá kapela, atrakce pro děti, stánky s občerstvením i přátelské zápasy žáků a žen, vyvrcholila exhibičním zápasem mezi výběry Děčína a Spartou Praha.

„Tato myšlenka se zrodila náhodou v hospodě Latrínka. Tam chodí fandové Sparty. Už na Silvestra jsme pořádali fotbalový turnaj, který se vydařil, na to konto se vytvořilo i ženské družstvo. Tak jsme si řekli, proč nepozvat Spartu.
A vznikla z toho velká akce," pravila s unaveným úsměvem hlavní pořadatelka Kateřina Říhová. Ta stihla odehrát i zmiňovaný přátelský ženský zápas. „Však už toho mám tak akorát dost," přiznala.

Děčínské fotbalové publikum mohlo v rudých dresech vidět opravdu známá jména. Na hřišti se proháněli Jirka Jarošík, Jiří Novotný, Miroslav Baranek, Jiří Němec, Michal Horňák, Marek Kincl, nebo Daniel Zítka. „Prakticky tři čtvrtě kluků znám. Je hezké se s nimi takhle setkat. Jsou to super kluci, kteří si na nic nehrají. A ukázali, že jsou to pořád kopačky jako prase," smál se děčínský rodák Petr Voříšek, který nastoupil v domácím dresu.

Spartě zařídili rychlý dvoubrankový náskok Kincl s Trvalem. Za domácí kontroval po rohovém kopu hlavičkující Tomáš Novák, břevno pak trefili Vlasák a Štercl. Po změně stran pak výhru hostů jistili Jarošík s Trvalem, za Děčín pak snižoval důrazný Malec.
„Ještě si pamatuji, jak tady byla přírodní tráva. To už je dlouho. Sešla se nám tady hodně dobrá a silná parta. Takovou nepamatuji. Soupeř byl dobrý, fanoušci byli slušní, hezký zážitek," glosoval celou akci ústecký rodák Jiří Jarošík.

O poločase pak Kateřina Říhová předala šek malému Honzíkovi, ke kterému putoval finanční výtěžek z celé akce. „Přesnou částku budeme ale vědět až v pondělí. Poděkování patří mému bratrovi Petru Čapkovi a také manažerovi BK Děčín Lukáši Houserovi," dodala Říhová.

„Hlavně je super, že někdo takovou parádní akci připraví. Alespoň se v Děčíně také něco děje. Jsem rád, že jsem u toho mohl být," uzavřel vše Voříšek.

Výběr Děčína – Výběr Sparty 2:4 (1:2)

B: T. Novák, Malec – Trval 2, Kincl, Jarošík. R: Mareš. Diváci: 400.

Děčín: Mikel, Schmeiler – Vlasák, Vašák, Majer, Jos. Štercl, Voříšek, Malec, L. Trlica, T. Novák, Mataj, Wirkner, Kořínek, Havlíček.

Sparta: Bobok – Stracený, Jeslínek, Jiří Němec, Horňák, Zítka, Budka, Novotný, Trval, Kincl, Baranek, Denk, D. Čapek, Bažant, Jarošík, Salava.